19.32.39
Сова чи Жайворонок - що краще?
Сова чи Жайворонок - що краще?

                   Ми, якось не замислюючись, використовуємо терміни " Сова " та " Жайворонок ", щоб дати зрозуміти, як пізно /рано ми лягаємо. Як відомо до "Жайворонкам" відносяться ті люди, хто рано прокидається, і ввечері рано лягає (принаймні, до півночі). З ранку у таких людей краще всього працює голова, та і працюється краще. А ось у "Сов" все навпаки. Дослідження (причому не "британських вчених") показують, що "Сови" - це, швидше, відхилення від норми.


 Іншими словами, у "Жайворонків" більш здоровий спосіб життя, він - природа для людини. Протягом багатьох мільйонів років еволюція перетворювала гомініда в денний тварина, яким тепер є і людина (чисто по класифікації людина є твариною, нехай він і вважається "вінцем природи"). "Сова", якби вона в лісі після опівночі кілька десятків тисяч років тому, довго не прожила б. 


Доказом цих слів може бути ритм життя первісних племен, які ще зустрічаються в різних місцях (Африці, Полінезії і т.п.). Ці люди лягають із заходом Сонця і встають з його сходженням. Коли ви останній раз лягали спати в 9-10 вечора? І вставали в 4-5 ранку? А у цих племен іншого режиму і немає. Тобто "Сов" в таких племенах теж немає.

Говорити про те, що "Сова" - людина, генетично схильний до повелося, невірно, по вже згаданим вище причин. Як з'являються "Сови"? Все просто. Іноді природна лінь, іноді - ділове життя призводять до того, що людині складно лягти ввечері спати. Відповідно, вранці складно встати. І чим далі, тим гірше. Якщо себе не побороти, то вставати ми будемо все пізніше (або в звичайний час, але з великими труднощами), а лягати - все пізніше.


І так, нічні пильнування не особливо позитивно впливають на наше з вами здоров'я. Звичайно, іноді по-іншому просто не виходить, але в деяких випадках людина просто тупо бродить по Мережі, розшукуючи чергову "смешнявочку". І час проходить непомітно, приводячи до того, що любитель смішних картинок (перебільшуємо) лягає в 2-3-4 ночі.


Найгірше те, що такий ритм життя негативно впливає не тільки на саму людину. Якщо у нього є діти, то й вони звикають до "Совиному" ритму життя, а значить, у них біоритм вже спочатку понівечений, що теж позначається на здоров'ї, і не самим позитивним чином.


Загалом, якщо у вас немає "виробничої необхідності" лягати пізно, то намагайтеся привести свій режим сну в порядок. Я ось уже намагаюся :)


Переглядів: 641 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close