DVI

Субота, 20.01.2018, 22.49.42
Головна » 2017 » Січень » 12 » Сьогодні Норвегія першою в світі почала відключати FM-радіомовлення
15.59.13
Сьогодні Норвегія першою в світі почала відключати FM-радіомовлення
      Норвегія прийняла рішення відмовитися від радіостанцій в FM-діапазоні ще два роки тому і, як і було заплановано, сьогодні почала відключати аналогове FM-мовлення. Цікаво, що Норвегія стала першою країною в світі, яка зважилася на такий крок. В якості нового національного стандарту радіомовлення ця північна країна вибрала цифровий формат Digital Audio Broadcasting (DAB).

Рішення про відмову використання FM-діапазону для аналогового мовлення було прийнято на досить високому рівні. Процес був ініційований норвезьким урядом ще в 2011 році, а в 2015 році Міністерство культури Норвегії визначилося з остаточною датою переходу на цифрове радіомовлення, яким стало 11 січня 2017 року. Національне FM-радіо почнуть закривати з міста Бодо на півночі країни, а повністю припинити мовлення планують до кінця поточного року. При цьому локальні станції зможуть ще кілька років користуватися даними діапазоном, до моменту, поки не зможуть придбати відповідне обладнання для мовлення в форматі DAB.

Відзначимо, що Швейцарія планує відмовитися від FM-мовлення починаючи з 2020 року, над аналогічним кроком також розмірковують Данія і Великобританія, проте конкретні терміни поки не називають.

Джерело: Guardian
Переглядів: 199 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: