DVI

Субота, 21.04.2018, 07.00.38
Головна » 2016 » Грудень » 6 » SoftServe BioLock - українська система біометричної аутентифікації водіїв по електричній активності серця
11.00.20
SoftServe BioLock - українська система біометричної аутентифікації водіїв по електричній активності серця
      Фахівцями науково-дослідної лабораторії SoftServe - провідної української IT-компанії в сфері розробки ПЗ і надання консультаційних послуг - розроблена система під назвою BioLock, орієнтована на автомобільний ринок. Назва недвозначно вказує на приналежність розробки до засобів захисту і підтримку функції біометричної аутентифікації, але це далеко не єдина сильна сторона продукту.

Робота системи заснована на електрокардіографії. Звідси й інші переваги, які забезпечує система. Дані ЕКГ, одержувані за допомогою вбудованих в кермо електродів, використовуються системою не тільки для підтвердження особи власника автомобіля (в даному випадку використовується нейронна мережа на основі бібліотеки TensorFlow, натренований визначати сигнали ЕКГ конкретного користувача), але і для відстеження стану здоров'я водія. Більш того, завдяки спеціальним високоінтелектуальним алгоритмам система може заздалегідь передбачити момент, коли водій почне засипати за кермом і зреагувати відповідним чином - відправити звуковий сигнал на смартфон водія і «накапати» адміністрації компанії, що надає послуги вантажоперевезення.

Повідомляється, що на підтвердження особи водія у системи йде менше 30 секунд, а точність становить понад 70%. Якщо ж BioLock визначає, що за кермом знаходиться не авторизований водій, то, в залежності від типу автомобіля, вона може заблокувати поворот ключа, кермо або мотор, а також відправити сигнал в систему логістичної компанії.

Від зародження ідеї до її втілення в реальному продукті пройшло близько трьох місяців. При цьому над розробкою на різних етапах працювали лише вісім чоловік.


В інтерв'ю виданню Wired представники SoftServe повідомили, що перші сенсори BioLock будуть встановлені в вантажівки Overhaul в найближчі 12 місяців. Overhaul - це американська торгова площадка, який об'єднує замовників з перевізниками.

На питання AIN.UA планує SoftServe продавати рішення іншим зацікавленим компаніям, в компанії відповіли, що це буде залежати від угоди, яку вони підпишуть з Overhaul. «Якщо вони захочуть підписати ексклюзивний контракт на цю технологію, то ми не зможемо пропонувати продукт іншим компаніям», - прокоментували в SoftServe.

У той же час застосування технології не обмежується лише вантажівками. Її можна адаптувати для будь-якого транспортного засобу. У SoftServe повідомили, що вже працюють над інтеграцією сенсорів з іншими продуктами.

Джерело: ain
Переглядів: 162 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: