08.00.53
Соціальні мережі практично не впливають на успішність школярів
      Німецькі психологи прийшли до висновку: захоплення соціальними мережами здатне вплинути на успіхи підлітків у навчанні, але дуже незначно. При цьому соціальні мережі можуть як покращити, так і погіршити результати учня в залежності від того, для чого він використовує такі сервіси.

Дослідження опубліковане в журналі Educational Psychology Review.

Як повідомляється, вчені провели метааналіз 59 наукових робіт про взаємозв'язок соціальних медіа та навчання підлітків. У дослідженнях взяли участь 29 337 осіб. Роботи розглядали поведінку підлітків в популярних у всьому світі соціальних медіа Facebook, Instagram і Twitter, а також в китайських соціальних мережах Weibo і Renren.

Враховувалося, скільки часу підлітки проводили в соціальних мережах протягом дня, як часто вони розміщували записи або спілкувалися з будь-ким. Крім того, психологів цікавило, чи часто школярі перевіряють соціальні мережі, працюючи над домашніми завданнями.

Як виявилося, активне використання можливостей соціальних мереж, пов'язаних з навчанням - наприклад, спеціалізованих груп для обміну інформацією, - в середньому трохи покращувало оцінки. У той же час, результати трохи знижувалися у тих, хто під час навчання або підготовки до неї часто звертався до соцмереж в особистих цілях. Також трохи гірше вчилися ті, хто в принципі часто користувався соціальними медіа і викладав багато записів протягом дня. Цікаво, що у всіх випадках результати погіршувалися або поліпшувалися незначно. Час, який школярі витрачали на навчання протягом дня, виявилося приблизно однаковим незалежно від того, як часто вони зверталися до соціальних медіа.

Автори роботи роблять висновок, що соціальні мережі не заважають ефективному навчанні. На думку психологів, батькам не варто забороняти дітям користуватися соціальними медіа - навпаки, розуміння і обговорення їх використання може поліпшити відносини в родині.

«Якщо батьки з повагою ставляться до онлайн-активності дітей, вони отримують більше можливостей для комунікації», - підсумував один з авторів роботи Маркус Аппель (Markus Appel).


Джерело: Naked Science
Переглядів: 320 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close