DVI

Субота, 24.02.2018, 12.22.36
Головна » 2017 » Серпень » 9 » Соціальні мережі і смартфони роблять підлітків більш схильними до депресії і навіть суїциду
11.00.13
Соціальні мережі і смартфони роблять підлітків більш схильними до депресії і навіть суїциду
      Смартфон нині є воістину незамінним пристроєм: він не тільки дозволяє завжди залишатися на зв'язку з близькими, але також, наприклад, не дасть вам заблукати в незнайомій місцевості або забути прийняти ліки в потрібний час. Однак є у цих пристроїв і значний недолік.

Як показало проведене журналом The Atlantic спільно з професором психології Університету штату Каліфорнія Джин Твендж розслідування, підлітки, які виросли в епоху смартфонів, частіше страждають від нападів депресії і суїцидальних думок, ніж попередні покоління.

На думку експерта, народжених в період 1995-2012 рр. можна навіть об'єднати в окрему соціальну страту - iGen, представники якої характеризуються тим, що не можуть уявити життя без інтернету, і, як правило, більш часто пригніченістю, ніж мілленіали. Причина ж депресивності «iПокоління», за словами Твенджа, криється в смартфонах і соціальних мережах.

«Поява смартфонів радикально змінило кожен аспект життя підлітків: від характеру соціальних взаємодій до психічного здоров'я. Показники підліткової депресії різко зросли з 2011 року. Те, що в душевному стані більшості сучасних підлітків спостерігається криза, - це не перебільшення», - йдеться в доповіді.

Твендж вважає, що покоління iGen так звикло спілкуватися з друзями та однолітками по мережі, що стало значно менше витрачати часу на те, щоб проводити час один з одним в реальному житті. В результаті, багато юнаків і дівчат сьогодні відчувають почуття покинутості й самотності, а також зазнають труднощів при спілкуванні з людьми в реальності.

Свої твердження Твендж підкріплює опитуванням, проведеному в цьому році, в якому взяли участь 5 000 американських підлітків-восьмикласників.

Як з'ясувалося за результатами дослідження, чим більше часу підлітки проводять в соціальних мережах, тим частіше у них спостерігаються симптоми депресії. Так, підлітки, які витрачають на соцмережі по три-шість годин на тиждень, на 35% частіше середньостатистичного показника знаходяться в депресії, а ті, які витрачають на соцмережі від 6 до 9 годин, впадають в депресію частіше вже на 47%. «Рекордсмени» ж, що витрачають на соцмережі понад 10 годин на тиждень, як правило, нещасні на 56% частіше.

В цілому, додає експерт, симптоми депресії серед хлопчиків підлітків почастішали на 21% за період з 2012 року по 2015 рік, тоді як цей же показник у дівчаток виріс на значних 50%. Також серед аудиторії підлітків-дівчаток більш виражене зростання числа самогубств, хоча ці цифри значно збільшилися щодо двох статей.

Разом з тим, в статті уточнюється, що смартфони - не єдиний винуватець ситуації, що склалася. Але один з головних.

«Стиль виховання продовжує змінюватися, так само, як змінюється шкільна програма і культура, - і все це має значення. Але зростання кількості смартфонів і соціальні медіа викликали справжній соціальний вибух - який, ми, однак, довгий час не помічали. Є переконливі докази того, що пристрої, які ми самі вклали в руки молодому поколінню, надають глибокий вплив на їхнє життя і роблять їх нещасними», - йдеться в статті.

І це вельми іронічно, підкреслює Твендж: хоча технології, за фактом, дозволяють нам залишатися на зв'язку 24/7, в кінцевому рахунку ми тільки віддаляємося одне від одного.

Наостанок психолог визнає, що у неї немає простих рішень для цієї ситуації: з огляду на сучасні реалії, нерозумно очікувати, що підлітки можуть різко перестати так часто користуватися смартфонами або довго засиджуватися в соціальних мережах.

Джерела: 9to5mac, phonearena
Переглядів: 246 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: