DVI

Субота, 21.07.2018, 22.01.46
Головна » 2018 » Липень » 6 » Смартфони не підслуховують користувачів, але можуть підглядати
08.00.17
Смартфони не підслуховують користувачів, але можуть підглядати
      Існує ціла теорія змови, згідно з якою мобільні пристрої постійно хтось прослуховує - виробники, спецслужби або Facebook для контекстної реклами. Команда співробітників Бостонського Північно-Східного університету вирішила провести масштабний експеримент, щоб підтвердити або спростувати цей міф.

У своєму дослідженні, яке тривало близько року, вони використовували 10 смартфонів від різних виробників і більше 17 тис. популярних Android-додатків. Частина з них була пов'язана з Facebook, близько 9 тис. могли відправляти інформацію в соціальну мережу, а також заради чистоти експерименту мали доступ до камер і мікрофонів мобільних пристроїв. Для взаємодії з кожним додатком використовувалася автоматизована програма, після чого весь трафік ретельно аналізувався на предмет виявлення відправленої звукової інформації.

Результати показали, що ні один додаток не записує звук потай від користувачів і не відправляє аудіофайли на віддалений сервер. При цьому, дослідники не виключають, що на практиці може бути зовсім інший сценарій, оскільки програма не могла авторизуватися в додатках.

Як повідомляє ресурс Gizmodo, поведінка деяких додатків під час експерименту виявилося підозрілою. Вони могли довільно запускати камеру, знімати відео і робити скріншоти. Так, наприклад, програма під назвою GoPuff, яка є офіційним мобільним клієнтом служби доставки продуктів харчування в США, вела запис відео з екрану, коли користувач заповнював свою адресу, і відправляла ці дані в аналітичну компанію Appsee.

Після звернення в техпідтримку розробники клієнта служби доставки їжі просто додали пару рядків в політику конфіденційності, хоча за правилами Google повинні були з самого початку попередити користувачів про те, які дані ними відслідковуються. Ось так, намагаючись розвіяти одну теорію змови, дослідники змогли створити передумови для іншого.

Джерело: gizmodo
Переглядів: 28 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: