10.20.10
Скорочення часу користування соціальними мережами до півгодини в день знижує почуття самотності і полегшує симптоми депресії
      Скорочення часу користування соціальними мережами до 30 хвилин в день знижує почуття самотності і полегшує симптоми депресії, з'ясували вчені з Пенсільванського університету.

Як повідомляється, в дослідженні взяли участь 143 студента - активні користувачі соцмереж Facebook, Instagram і Snapchat, які володіють смартфонами Apple. До початку експерименту учасники взяли участь в опитуванні, в ході якого дослідники оцінили їх почуття самотності, тривоги, симптоми депресії, а також їх місце в суспільстві з точки зору спілкування з іншими людьми.

Потім випробовуваних розділили на дві групи, одній з якої протягом трьох тижнів необхідно було обмежити час користування кожної соцмережею до десяти хвилин в день (всього півгодини), а інший дозволялося користуватися додатками як зазвичай. Обом групам при цьому необхідно було записувати, скільки часу вони проводять в соцмережах.

Інтенсивність використання соцмереж вчені моніторили об'єктивно: за інформацією добової витрати батареї iPhone на кожне з трьох додатків.

В результаті, досліджували виявили, що ті, хто на три тижні скоротив користування соціальними мережами, стали відчувати себе менш самотніми (p = 0,01) незалежно від початкового рівня. Що стосується депресії, то і тут було виявлено полегшення симптомів в експериментальній групі, причому найбільше - у тих, у кого показники спочатку були вище. Крім того, в обох групах - і експериментальної, і контрольної - спостерігалося зниження тривожності і страху пропустити щось цікаве і важливе.

Дослідження, таким чином, показує, що скорочення користування соціальними мережами до півгодини в день може позитивно позначитися на самопочутті. При цьому позитивні зміни були зафіксовані і у контрольної групи: вчені стверджують, що простий контроль за поведінкою в мережі може принести користь.

«Іронічно, що соцмережі, покликані об'єднувати людей, насправді викликають почуття самотності, тривожність і депресію», - зауважили експериментатори.

Варто зазначити, однак, що до отриманих результатів слід ставитися з обережністю: по-перше, через досить невелику вибірки, а, по-друге, через те, що вчені оцінювали використання соціальних мереж тільки за даними зі смартфона (при цьому, щодо користування, наприклад, на комп'ютері, їм доводилося довірятися самим учасникам) і тільки трьох додатків.

Джерело: N + 1
Переглядів: 289 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close