09.21.32
Система ШІ AREL, що створює історію по зображенню, змогла пройти тест Тьюринга в 60% випадків
      Команда дослідників з Каліфорнійського університету Санта-Барбари розробила систему штучного інтелекту, яка здатна описувати серію зображень способом, що імітує розповідь людини. Нова нейронна мережа не просто ідентифікує і описує об'єкти, а робить висновки про те, що відбувається на зображенні. Метою створення такої системи було бажання визначити, чи можна використовувати нейронну мережу для виведення нових абстрактних історій із зображень.

Відзначається, що на відміну від заголовків, опису пропонують більш виразні мовні стилі і містять багато уявних концепцій, які фактично не відображені в зображеннях. Створена дослідниками нейронна мережа Adversarial REward Learning (AREL) відрізняється від інших існуючих подібних систем ШІ, так як вона не покладається на автоматичну систему оцінки, тому уникає копіювання робіт людини.

Дослідникам вдалося навчити нейронну мережу, яка тепер здатна створювати настільки якісні осмислені абстрактні історії на базі зображень, що їх проблематично відрізнити від людських описів. Щоб протестувати ефективність AREL, команда привернула кількох людей з платформи Amazon Mechanical Turk для проведення двох окремих тестів. Одним з них став тест Тьюринга. Учасників Amazon Mechanical Turk просили визначити, хто створив історію - людина або комп'ютер. За даними дослідників, система AREL змогла пройти тест Тьюринга в 3 випадках з 5 спроб. В іншому тесті дослідники просили учасників Amazon Mechanical Turk вибрати одне найбільш вподобане оповідання з кількох доступних на вибір. Ці історії були створені системою AREL, людиною і попередньою версією ШІ. Приблизно в половині випадків учасники тесту віддавали перевагу історії AREL.

Поки що система штучного інтелекту не зовсім готова до використання в комерційних цілях (наприклад, в суддівстві, генерації ігрового контенту). Швидше, це дослідження закладає основи для прийдешніх робіт зі створення передових нейронних мереж. Самі розробники ще бачать можливості щодо поліпшення здібностей системи. Наприклад, можна вдосконалити виконання завдань зі створення розповідних абзаців, щоб ще краще симулювати образ мислення людини для створення більш живих і різноманітних оповідань.

Джерело: thenextweb
Переглядів: 263 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close