08.27.34
Система електронних торгів сетах СЕТАМ одним з перших українських держресурсів, який буде використовувати технології Blockchain

       Державна система електронних торгів арештованого майна (СЕТАМ) однією з перших почне використовувати в своїй роботі Blockchain - систему захисту і зберігання баз даних. Про це в ході презентації результатів роботи ДП «СЕТАМ» за перший квартал 2017 року повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Він нагадав, що СЕТАМ стала одним з перших державних стартапів, який Міністерство юстиції запустило ще в 2014 році. До його запуску напрямок продажу конфіскованого майна був справжнім полігоном для макрокоррупціі, а в підсумку ця електронний майданчик стала прототипом системи електронних державних закупівель ProZorro.

 
«Україна підписала меморандум з розвитку технології Blockchain - системи захисту і управління базами даних, яка є однією з найпрогресивніших у світі. Міністерство юстиції зараз веде переговори, щоб ми були першими з міністерств, яке імплементує цю систему на базі наших реєстрів і СЕТАМ. Це та реальність, яка засвідчить нашу готовність впроваджувати нові технології і підходи до захисту інформації в державних структурах», - зазначив глава Мін'юсту.

Глава Мін'юсту зазначив, що за період своєї діяльності СЕТАМ реалізувала активів на загальну суму 2,6 млрд грн, з них в першому кварталі 2017 року - більш 386 млн грн, завдяки чому держбюджет отримав додаткові 299,5 млн грн. Одним з основних досягнень системи є істотне збільшення кількості лотів, реалізованих з приростом ціни - зараз це 57% всіх лотів, проданих через систему. Також майданчик постійно фіксує збільшення кількості учасників торгів: за два роки їх кількість збільшилася майже в 4,5 рази - з 7621 учасників у 2014 році до 33740 учасників станом на березень 2017 року.

Нагадаємо, що недавно Уряд України уклав партнерську угоду з компанією Bitfury Group з метою перевести всі державні електронні реєстри на платформу Blockchain. Спочатку на нову платформу будуть переведені державні реєстри, соціальні служби, органи забезпечення безпеки, сфера охорони здоров'я та енергетика. Після завершення пілотного проекту платформа буде поширена на всі інші державні структури, включаючи кібербезпека.

Джерело: Міністерство Юстиції України
Переглядів: 364 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close