DVI

Четвер, 13.12.2018, 11.20.50
Головна » 2018 » Квітень » 17 » Сидячий спосіб життя погано впливає на пам'ять
14.14.04
Сидячий спосіб життя погано впливає на пам'ять
      Неодноразово було встановлено, що сидячий спосіб життя погано позначається на здоров'ї людини. Представники багатьох професій, в тому числі в IT-галузі, змушені проводити сидячи за робочим столом майже весь свій трудовий день. А це призводить до появи зайвої ваги, проблем з опорно-руховою системою, серцево-судинною системою, травною системою і навіть до таких неприємних наслідків як простатит і геморой. Але, як виявилося, сидячий спосіб життя також негативно впливає і на нервову систему.

Фахівці з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі провели дослідження і з'ясували, що сидячий спосіб життя пов'язаний з тонкою зоною мозку, яка відіграє найважливішу роль в роботі експліцитній пам'яті. Цей тип пам'яті фіксує факти і події та дозволяє усвідомлено звертатися до спогадів. При цьому навіть інтенсивна фізична активність не захищає мозок від наслідків довгої нерухомості.
Відзначається, що нова робота - це лише перший етап досліджень про вплив способу життя на пам'ять, тому в ній задіяли всього кілька десятків людей. Учасниками опитування стали 35 добровольців у віці від 45 до 75 років. Ні у кого з них не було симптомів деменції, неврологічних розладів, а також травм голови і хімічних залежностей. Волонтери розповіли вченим про те, скільки годин на день вони в середньому проводять сидячи, а скільки часу присвячують різним типам інтенсивної та помірної фізичної активності. Потім вони пройшли обстеження методом магнітно-резонансної томографії.

Дослідники виявили зв'язок між кількістю годин, проведених в сидячому положенні, і витончення медіальної частини скроневої частки кори великих півкуль головного мозку. Зміни торкалися гіпокампу, енторінальної кори і парагіпокампальної кори. Вся медійна частина скроневої частки залучена у формування експліцитно (декларативної) пам'яті - одного з типів довготривалої пам'яті, що дозволяє запам'ятовувати події та факти. Відомо, що енторінальная кора - одна з перших зон мозку, які вражає хвороба Альцгеймера. При цьому рівень фізичної активності не впливав на товщину цих регіонів кори.

Надалі вчені планують провести дослідження з великим числом учасників, щоб з'ясувати, чи може сидячий спосіб життя бути основною причиною зменшення обсягу медіальної частини скроневої частки.

Джерело: naked science
Переглядів: 32 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: