DVI

Понеділок, 24.09.2018, 05.35.16
Головна » 2018 » Серпень » 31 » Штучний інтелект пророкує повторні землетруси краще, ніж існуючі моделі
18.00.45
Штучний інтелект пророкує повторні землетруси краще, ніж існуючі моделі
      Як відомо, після низки найбільш сильних поштовхів небезпека від землетрусу все ще не минає. Його відгомони у вигляді т.зв. «Афтершоків», повторних землетрусів, будуть відбуватися ще протягом кількох місяців, знищуючи все те, чому до цього часу пощастило вціліти. В деякій мірі вчені можуть передбачити силу і час повторних землетрусів, проте визначити їх майбутнє місце розташування досить важко. У новому дослідженні, проведеному вченими Гарвардського університету спільно з Google і опублікованому в журналі Nature, цю проблему спробували вирішити за допомогою ШІ.

Як повідомляється, дослідники натренували нейромережу на вибірці з 131 000 подій, а потім протестували її, використовуючи дані про 30 000 землетрусів. В результаті, за шкалою надійності від 0 до 1 точність прогнозів нейромережі склала 0,849, в той час як точність існуючої моделі прогнозів - всього 0,583.

За словами Брендана Міда, професора планетарних наук Гарвардського університету, результати тестів дуже багатообіцяючі.
«Є три речі, які нам слід знати про землетруси, - сказав він. - Коли вони відбудуться, з якою силою і в якому місці. До цього ми могли визначити, коли станеться землетрус і його силу, тепер нам вдалося перейти до пророкувань місця».
Вчені відзначають, що технології машинного навчання представляють для сейсмологів величезну цінність з огляду на їх здатності виявляти патерни в найскладніших наборах даних. Сейсмічні події залежать від величезної кількості змінних, оперувати якими вручну неймовірно важко, кажуть дослідники.

Втім, незважаючи на успіх дослідження, технологія далека від розгортання в реальному світі. По-перше, ШІ здатний передбачати лише деякі види афтершоків. Також нейромережа занадто повільна для роботи в режимі реального часу. А це суттєво обмежує її корисність, оскільки більшість повторних землетрусів відбуваються в перший день після основного землетрусу.

«Ми все ще далекі від того, щоб прогнозувати афтершоки в режимі реального часу, але машинне навчання в даній сфері безперечно має величезний потенціал», - сказали дослідники.


Джерело: The Verge
Переглядів: 14 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: