18.00.45
Штучний інтелект пророкує повторні землетруси краще, ніж існуючі моделі
      Як відомо, після низки найбільш сильних поштовхів небезпека від землетрусу все ще не минає. Його відгомони у вигляді т.зв. «Афтершоків», повторних землетрусів, будуть відбуватися ще протягом кількох місяців, знищуючи все те, чому до цього часу пощастило вціліти. В деякій мірі вчені можуть передбачити силу і час повторних землетрусів, проте визначити їх майбутнє місце розташування досить важко. У новому дослідженні, проведеному вченими Гарвардського університету спільно з Google і опублікованому в журналі Nature, цю проблему спробували вирішити за допомогою ШІ.

Як повідомляється, дослідники натренували нейромережу на вибірці з 131 000 подій, а потім протестували її, використовуючи дані про 30 000 землетрусів. В результаті, за шкалою надійності від 0 до 1 точність прогнозів нейромережі склала 0,849, в той час як точність існуючої моделі прогнозів - всього 0,583.

За словами Брендана Міда, професора планетарних наук Гарвардського університету, результати тестів дуже багатообіцяючі.
«Є три речі, які нам слід знати про землетруси, - сказав він. - Коли вони відбудуться, з якою силою і в якому місці. До цього ми могли визначити, коли станеться землетрус і його силу, тепер нам вдалося перейти до пророкувань місця».
Вчені відзначають, що технології машинного навчання представляють для сейсмологів величезну цінність з огляду на їх здатності виявляти патерни в найскладніших наборах даних. Сейсмічні події залежать від величезної кількості змінних, оперувати якими вручну неймовірно важко, кажуть дослідники.

Втім, незважаючи на успіх дослідження, технологія далека від розгортання в реальному світі. По-перше, ШІ здатний передбачати лише деякі види афтершоків. Також нейромережа занадто повільна для роботи в режимі реального часу. А це суттєво обмежує її корисність, оскільки більшість повторних землетрусів відбуваються в перший день після основного землетрусу.

«Ми все ще далекі від того, щоб прогнозувати афтершоки в режимі реального часу, але машинне навчання в даній сфері безперечно має величезний потенціал», - сказали дослідники.


Джерело: The Verge
Переглядів: 227 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close