DVI

Субота, 24.03.2018, 23.16.48
Головна » 2017 » Червень » 19 » Штучний інтелект і автоматизація приведуть до масових скорочень, але створять ще більше високооплачуваних робочих місць
09.00.07
Штучний інтелект і автоматизація приведуть до масових скорочень, але створять ще більше високооплачуваних робочих місць

      Різні компанії поступово впроваджують автоматизовані системи в свої бізнес-процеси. Це, в свою чергу, призводить до скорочення кількості співробітників. У майбутньому очікується посилення цієї тенденції, що може привести до масового безробіття.

Так, за даними прогнозів, в найближчі два десятиліття близько 47% робочих місць можуть бути автоматизовані. Першими під скорочення потраплять працівники заводів і роздрібних магазинів. Крім того, в зв'язку з активним розвитком систем штучного інтелекту без роботи ризикують залишитися і білі комірці.

Але надія на роботу для людей все ж є. Передбачається, що розвиток технологій призведе до скорочення деяких робочих місць. Але це також призведе до хвилі інновацій та появи нових робочих місць з більш високою оплатою. При правильній освіті, професійній підготовці та соціальній установці мільйони людей, схильних до ризику втрати роботи, зможуть використовувати машини в якості партнерів по команді, а не суперників.

У майбутньому багато рутинних види робіт виконуватимуться машинами. У той же час з'являться нові робочі місця, такі як інженери та аналітики даних, які будуть необхідні для створення і програмування нових машин. Як очікується, в одній лише Великобританії впровадження нових технологій призведе до скорочення близько 800 тис. низькокваліфікованих робітників і створення нових робочих місць в кількості 3,5 млн. Причому, ці нові робочі місця будуть мати більш високу оплату, в середньому, на £ 10 тис . більше, ніж у замінних машинами працівників. Також буде високий попит на людей, що спеціалізуються в сферах абстрактного мислення, творчих завдань, вирішення проблем. Такі професії зажадають нових навичок і рівнів освіти, яких немає у нинішніх низькокваліфікованих робітників.

Разом з тим, масове впровадження автоматизації і систем штучного інтелекту принесе ряд інших вигод. Наприклад, самоврядні автомобілі дозволять знизити кількість ДТП на 90%, зберігши життя і здоров'я багатьом людям. Також вдасться звільнити людей від виконання ряду рутинних побутових завдань, що дозволить більше часу приділяти друзям, близьким, творчості.

Разом з тим, покращиться обслуговування клієнтів компаніями. Чатботи, здатні розпізнавати текстові і голосові запити, зможуть істотно прискорити обробку запитів, вивільнивши людські ресурси для вирішення більш складних завдань.

Джерело: venturebeat
Переглядів: 76 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: