10.01.50
«Шнобелівську премію 2017» вручили за рідких котів, азартних крокодилів, великі вуха старих, лікування хропіння духовими інструментами
      У Гарвардському університеті пройшла 27-а за рахунком церемонія вручення «Шнобелівської премії» (Ig Nobel Prize 2017) за спірні і незвичайні дослідження, які за твердженням організаторів «спочатку виглядають смішними, але потім змушують задуматися». Традиційно премію вручають напередодні справжньої Нобелівської премії, а до складу журі входять нобелівські лауреати.


Премію з фізики отримав француз Марк-Антуан Фардін, який спробував відповісти на питання - чи можуть кішки бути одночасно і твердим тілом і рідиною. Провівши цілий ряд досліджень, він дійшов висновку, що кішки за своєю суттю ближче до рідини, так як здатні самостійно займати весь доступний їм обсяг (до речі, у кошенят це виходить гірше, ніж у дорослих котів). Як докази були використані відповідні фото з інтернету.
Премію миру отримала група вчених з Швейцарії, Канади, Нідерландів і США на чолі з Міло Пуан за дослідження, яке довело користь регулярної гри на діджеріду - одному з найстаріших у світі музичних духових інструментів, винайденому аборигенами Австралії. Виявляється, що крім любові сусідів, такий музикант зміцнює легені і дихальні шляхи, що дозволяє йому уникнути появи хропіння і апное - переривання дихання уві сні. Цікаво, що першим пацієнтом, що спробували новий метод, став один з нагороджених дослідників.
Щоб отримати премію з економіки, Метью Роклоф і Ненсі Грір довели, що контакт з живим крокодилом впливає на хід азартних ігор. Ті з гравців, які зазнали приємне збудження від рептилії в руках, як правило, ставили більші суми, тоді як більш полохливі персонажі під впливом стресу знижували свої ставки.
Премія з анатомії дісталася британцеві Джеймсу Хіткоут, який відповів на типове запитання Червоної Шапочки "Чому у людей похилого віку такі великі вуха?» Виявляється, після 30 років вуха людини відростають на 2 мм кожні десять років, так що готуйтеся - в 80 років ваші вуха будуть на сантиметр більше, ніж в 30 років.
Приз в категорії «Гідродинаміка» дістався ученому з Південної Кореї Джівону Хану, який з'ясував, що кава під час ходьби розхлюпується абсолютно по-різному, в залежності від розміру і форми чашки, а також швидкості і характеру ходи. Щоб уникнути «кавопролиття», слід відповідним способом підібрати швидкість ходьби, розміри чашки і її хват, а ще краще - ходити задом наперед, так як шанси донести каву до потрібного місця в цьому випадку значно збільшуються (звичайно, якщо під ноги не попадеться інший дослідник ).
Вчені з Бразилії знайшли людську кров в випорожненнях кажанів виду Hairy-Legged Vampire Bat Diphylla ecaudata, що доводить, що вони дійсно можуть вкусити людину, коли на вечерю немає більш підходящої кандидатури. Французькі медики довели, що за огиду до сиру відповідає конкретна ділянка людського мозку, тобто це дійсно «фобія», а не примха (так що не змушуйте їсти сир того, хто його не любить - швидше за все він не вередує).
Премія за пізнання дісталася європейським ученим на чолі з Маттео Мартіні, що продемонстрував, що не тільки погані батьки не можуть розрізнити близнюків - найчастіше вони самі не можуть зі 100% точністю дізнатися себе на фотографіях. І, нарешті, іспанські акушери отримали відповідну премію за те, що вивчили реакцію немовляти в утробі матері на музику.
Нагадаємо, що в 2016 році Шнобелівську премію отримав Volkswagen за створення «ефективного» пристрою, що вимірює рівень шкідливих вихлопів, а також дослідження індивідуальності бренду на прикладі «особистостей каменів» і впливу матеріалу штанців на рівень сексуальної активності у самців щурів, а також інші «корисні» наукові роботи.

Джерело: The Ig Nobel Prizes
Переглядів: 366 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close