DVI

Вівторок, 23.01.2018, 11.58.52
Головна » 2017 » Червень » 20 » Шість великих IT-компаній займуться створенням суперкомп'ютера екзафлопного класу на замовлення уряду США
16.00.03
Шість великих IT-компаній займуться створенням суперкомп'ютера екзафлопного класу на замовлення уряду США

      6 великих технологічних компаній (AMD, Cray, Hewlett-Packard Enterprise (HPE), IBM, Intel і NVIDIA) під керівництвом уряду США приступили до створення суперкомьютера, продуктивність якого буде вимірюватися екзафлопами. І бажано, щоб учасники проекту Exascale Computing Project створили готове рішення раніше Китаю, Японії та інших країн.

На виконання поставленого завдання на проект Exascale Computing Project виділено фінансування в сумі $ 258 млн, яка буде поетапно передаватися протягом трьох років. Крім того, компанії-учасники також будуть вкладати в розвиток проекту власні кошти. Їх внесок складе близько 40% від загального обсягу витрат. Таким чином, загальна сума створення суперкомп'ютера наступного покоління складе близько $ 430 млн.

Суперкомп'ютер екзафлопного класу зможе виконувати мільярд мільярдів обчислень в секунду і, як очікується, буде мати ту ж обчислювальну потужність, що і мозок людини на рівні нервової системи. Така система зможе змінити спосіб проведення досліджень вченими, допоможе знаходити нові способи лікування хвороб або розгадувати таємниці Всесвіту.

Згідно з проектом Exascale Computing Project, фінансування Міністертсва енергетики піде на розробку апаратної частини, програмного забезпечення і додатків. Наприклад, в разі HPE агентство хоче створити суперкомп'ютер екзафлопного класу на базі The Machine - свого суперкомп'ютера, який може замінити ферми серверів даних на один комп'ютер розміром з холодильник.

Мета проекту - створити хоча б один суперкомп'ютер з необхідною обчислювальною потужністю до 2021 року. Але учасникам проекту доведеться поквапитися, якщо хочуть випередити Китай, який має намір створити власний суперкомп'ютер екзафлопного класу вже до 2020 року.

Джерело: Engadget
Переглядів: 88 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: