15.30.28
ШІ-система генерації текстів OpenAI GPT-3 щодня створює по 4,5 млрд слів
      Зараз одним з найбільш істотних трендів в машинному навчанні є генерація тексту. Системи штучного інтелекту навчаються, поглинаючи мільярди слів з інтернету, і генерують текст у відповідь на різні запити. В кінцевому підсумку ці машини можна використовувати для вирішення широкого кола завдань - від створення художньої літератури до написання коду і надання можливості поспілкуватися з історичними особистостями.

Найвідоміший текстовий генератор на базі ШІ - OpenAI GPT-3. Як заявляє компанія, він використовується «десятками тисяч» розробників в більш ніж 300 різних додатках і створює 4,5 мільярда слів в день. Цю інформацію можна розглядати як корисний індикатор зростаючого масштабу, впливу і комерційного потенціалу створення текстів за допомогою ШІ.

OpenAI починала свій шлях як некомерційна організація, але останні кілька років вона намагалася заробити на GPT-3 в якості свого першого товару, що продається. Компанія має ексклюзивну угоду з Microsoft, яка дає технологічному гіганту унікальний доступ до базового коду програми. Разом з тим, будь-яка інша компанія також може подати заявку на доступ до спільного API GPT-3 і створювати власні сервіси на його основі.

І за даними OpenAI, сотні компаній користуються такими можливостями. Наприклад, стартап Viable використовує GPT-3 для аналізу відгуків споживачів; Fable Studio використовує програму для створення діалогів у віртуальній реальності; Algolia застосовує її для поліпшення своїх продуктів для пошуку в інтернеті.

Однак такий підхід не влаштовує стартапи. Багато аналітиків відзначають, що нераціонально будувати компанію на технологіях, якими стартапи насправді не володіють. Використовувати GPT-3 для створення стартапу дуже просто, але і для конкурентів це буде теж просто. При цьому жодна компанія не виграє від використання цієї технології так, як сама OpenAI.

Ще одним приводом для занепокоєння є той факт, що на поточний момент у таких систем генерації тексту на базі ШІ все ще спостерігаються проблеми з якістю. Як і багато алгоритмів, текстові генератори здатні поглинати і посилювати згубні тенденції. До того ж вони часто бувають разюче дурними. У тестах медичного чат-бота, створеного з використанням GPT-3, модель реагувала на «суїцидальних» пацієнтів, спонукаючи їх накласти на себе руки. Ці проблеми не є нездоланними, але про них виразно потрібно знати в світі, де плата за помилку алгоритму може бути занадто високою.

Джерело: The Verge
Переглядів: 131 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close