DVI

Середовище, 25.04.2018, 09.45.29
Головна » 2016 » Вересень » 26 » ШІ розгромив людей в Deathmatch'е оригінального Doom 1993 [відео]
18.00.40
ШІ розгромив людей в Deathmatch'е оригінального Doom 1993 [відео]

      Дослідники з університету Карнегі-Мелоун навчили робота вбивати. В даному конкретному випадку єдиним виправданням їх діям служить те, що тренування проходили в віртуальному світі на культовому оригінальному шутері Doom, випущеному в 1993 році. Тобто, робот чітко слідував інструкціям, нещадно скорочуючи демонічну популяцію Марса. Втім, справедливості заради, він відмінно справлявся навіть з реальними гравцями в режимі Deathmatch.

Чому саме Doom?
Все просто. Він найбільш наближений до реального світу. Так стверджують співавтори дослідження Гійом Лампль і Девендра Сінгх Чаплот, паралельно відзначаючи попередні зусилля по створенню передових систем ШІ, які вміють грати в такі ігри відкритого типу, як гра Atari 2600, шахи та го. Само собою, кажучи про подібність Doom з реальністю, яка з імовірністю в 50% може виявитися матрицею, дослідники мають на увазі не демонів, що чекають на кожному кроці, або схованки зі зброєю, що зустрічаються за кожним кутом, а тривимірне оточення і величезні обсяги прихованого від гравця інформації.

Дослідники особливо підкреслюють, що навчити роботів грати в ігри з 3D-графікою набагато складніше, ніж в двомірні примітивні ігри, якими є більшість проектів Atari. У разі 3D-ігор обов'язковим для ШІ є здатність орієнтуватися на карті, вміти розпізнавати ворогів і не забувати збирати різні ігрові предмети, а також безліч інших навичок. Дослідники розраховують, що їх результати зацікавлять інших фахівців з галузі робототехніки.

Отже, що ж конкретно робить ШІ, граючи в Doom? Як виявилося, насправді розроблена дослідниками система ШІ шахраює веде подвійну гру. Точніше кажучи, немов Цезар безіменний ШІ робив дві справи одночасно - переміщався по карті, збираючи різні предмети, і вбивав зустрічаючихсь по шляху ворогів, використовуючи наявний арсенал.

На те, щоб навчити ШІ простого переміщення по карті, пішов тиждень.


Навчання велося методом «батога і пряника» на порожніх картах - система заохочувалася, коли знаходила корисні предмети, і піддавалася покаранню за потрапляння в лаву або кислоту. З розпізнаванням і знищенням ворогів було набагато простіше. Навчання цим навичкам зайняло всього кілька годин.

Як видно на відео, дослідники постаралися на славу, чи в усьому світі знайдеться людина, яка зможе обіграти їх творіння.

Джерело: popsci

Переглядів: 493 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: