DVI

Четвер, 26.04.2018, 14.07.41
Головна » 2016 » Листопад » 1 » ШІ Google створив свою систему шифрування даних, непідвладну людині
13.01.22
ШІ Google створив свою систему шифрування даних, непідвладну людині

      Дослідники проекту Google Brain, що спеціалізуються на розробці технологій глибинного навчання, вже досягли певних успіхів в навчанні систем штучного інтелекту кінематографу і живопису, і тепер вирішили переключитися на щось куди більш зловісне. В даному випадку мова йде про створену штучним інтелектом і неконтрольованої людиною системі шифрування. Автори нового дослідження (препринт на arXiv.org) - співробітники Google Мартін Абаді і Девід Андерсен - люб'язно дозволили трьом своїм «піддослідним» - нейронних мереж з іменами Аліса, Боб і Єва - обмінюватися один з одним повідомленнями, використовуючи метод шифрування власної розробки.

Як повідомляє ресурс New Scientist, в організованій Абаді і Андерсеном демонстрації кожна з систем грала свою власну роль: Аліса повинна була відправити таємне повідомлення, прочитати яке міг би тільки Боб, тоді як Єва мала знайти спосіб перехопити і самостійно розшифрувати це повідомлення. Експеримент розпочався з простого текстового повідомлення. Аліса перетворила текст в безглуздий набір символів, а розшифрувати його міг тільки Боб за допомогою спеціального ключа. Спочатку шпигуни з Аліси і Боба були такі собі - Єва успішно перехоплювала всі секрети, але після 15 тис. cпроб Аліса все ж виробила надійну схему шифрування. У той же час Боб придумав власну ефективну схему розшифровки. Уточнимо, що довжина повідомлення склала всього 16 біт (кожен біт був або одиницею, або нулем). Тобто, розгадуючи половину повідомлення, Єва діяла за простим принципом: вибирала один з двох можливих варіантів, або називала значення у випадковому порядку.

Звичайно, персоніфікація цих трьох нейронних мереж робить експеримент менш заплутаним для звичайних користувачів. Але через специфіку нейромереж з глибинним навчанням навіть дослідники не знають, який іменний метод шифрування використовувала Аліса. Таким чином, особливої ​​практичної користі в даному випадку не варто очікувати. Проте, це досить цікаве дослідження і нам безумовно не варто переживати про появу роботів, які можуть спілкуватися потай від людей (принаймні, поки що).

Джерело: Engadget
Переглядів: 178 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: