DVI

П'ятниця, 20.04.2018, 21.12.00
Головна » 2017 » Жовтень » 12 » Щорічно в системах каналізації Швейцарії осідає золота і срібла на суму $ 3,5 млн
11.54.50
Щорічно в системах каналізації Швейцарії осідає золота і срібла на суму $ 3,5 млн
      Швейцарські вчені виявили, що щорічно близько 43 кг золота (на суму близько $ 1,8 млн) проходить через систему стічних вод країни. За даними вчених з Швейцарського федерального інституту водних наук і технологій, золото втрачається за допомогою мулу і стоків очисних споруд країни. В середньому близько 70% світового золота проходить через швейцарські золотопереробні заводи.

Вчені відзначили, що концентрації дорогоцінного металу, виявлені в стічних водах, не створюють ризику для навколишнього середовища, і широкомасштабне відновлення не має сенсу. Але вони виявили, що існують ділянки, де відновлення золота може бути доцільним, наприклад, в регіоні Тічино, де розташовані найбільші золотопереробні заводи. Тут концентрації дорогоцінного металу, ймовірно, досить високі, щоб виправдати зусилля і витрати на його витяг.

На додаток до золота, вчені також виявили, що в стічних мулових відкладеннях щорічно втрачається близько 3 тонн срібла на суму близько $ 1,7 млн. Крім того, в таких відкладеннях зустрічається велика кількість мікроелементів, таких як тантал і германій, часто використовуваних в технологічному і медичному секторах.

Дослідження торкнулося 64 заводів по переробці відходів по всій Швейцарії. Стверджується, що це перше систематичне дослідження стічних вод на наявність мікроелементів в промислово розвиненій країні.

Джерело: The Verge
Переглядів: 154 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: