DVI

П'ятниця, 20.04.2018, 21.14.07
Головна » 2017 » Червень » 30 » Щоб уникнути необоротних змін клімату, людство повинно за 3 роки знизити викиди парникових газів
15.00.54
Щоб уникнути необоротних змін клімату, людство повинно за 3 роки знизити викиди парникових газів
      Вчені стверджують, що для порятунку нашого світу від загрози зміни клімату, людство повинно почати скорочувати викиди парникових газів до 2020 року. Якщо не встигнути вжити необхідних заходів в найближчі 3 роки, то планета нагріється до таких рівнів, які запустять незворотні, катастрофічні зміни клімату.

Щоб уникнути найгіршого сценарію, вчені запустили проект «Місія 2020» і встановили шість етапів скорочення викидів вуглецю в різних секторах, включаючи енергетику, транспорт та інфраструктуру. Цілі варіюються від розширення використання поновлюваних джерел енергії до скорочення вирубки лісів і видачі «зелених облігацій» для фінансування зусиль щодо пом'якшення наслідків зміни клімату. Відповідний документ був опублікований в журналі Nature напередодні зустрічі світових лідерів в Гамбурзі.

Країни, що входять в G20, здійснюють викиди близько 90% всіх парникових газів. Саме для лідерів цих країн і призначені рекомендації вчених. Дослідники вважають, що з нинішнім рівнем розвитку технологій і інновацій, людству цілком під силу добитися того, щоб 2020 рік став поворотним пунктом у викидах парникових газів.

Щоб досягти поставленої мети, вчені виробили цілком конкретні рекомендації, які і дозволять скорочувати викиди до 2020 року. Так, пропонується довести частку енергії, отриманої з поновлюваних джерел, до 30% від загального обсягу споживання. Вугільні електростанції повинні бути закриті, а нові станції такого типу не повинні відкриватися. Як мінімум 15% від усіх проданих автомобілів повинні бути електричними. Керівництву слід більше уваги приділяти розвитку громадського транспорту та масових перевезень. Також слід припинити вирубку лісів та зосередитися на висадці нових дерев, які поглинають вуглекислий газ. Уряди, банки і міжнародні організації повинні мобілізувати не менше $ 1 трлн на рік для проектів, спрямованих на збереження клімату.

В ідеалі, ці зусилля дозволять сповільнити темпи зміни нашого світу. В останні роки на Землі постійно фіксуються температурні рекорди, крижані покриви в Антарктиді і Гренландії поступово тануть, рівень моря піднімається все швидше і швидше, а коралові рифи починають руйнуватися. Всі ці зміни стали наслідком підвищення середньої температури планети всього на 1 градус Цельсія в порівнянні з показниками кінця 19 століття.

Тому Паризька кліматична угода ставить перед собою за мету утримати зростання глобальної середньої температури нижче 2 градусів Цельсія. Більшість вчених вважають це «магічним порогом», за яким зміна клімату є незворотньою і апокаліптичною. Якщо його перетнути, то настануть руйнівні для людства наслідки: почнуться масове танення полярних крижаних шапок, підвищення рівня моря, великі повені, цунамі, нестача продовольства, поширення смертельних хвороб і ін.

Разом з тим, експерти ООН вважають, що навіть якщо Паризька хартія буде дотримуватися, світ все одно, ймовірно, нагріється на 3 градуси Цельсія. Багато країн зобов'язалися скоротити викиди парникових газів 2025, 2030 або 2050 років. Але на думку вчених, які підготували статтю, буде вже занадто пізно - діяти потрібно вже зараз.

Джерело: NatureThe Verge
Переглядів: 50 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: