11.47.22
Що сталося в науці в квітні? невеликий огляд
Що сталося в науці в квітні? невеликий огляд
      Напевно, правильніше було назвати цей міні - огляд не "що трапилося в науці "а" що трапилося в космосі", оскільки більша частина новин стосуються космосу. Проте, є і дві новини, які космосу не стосуються, так що вирішив назвати огляд саме так.

Загалом, сьогодні дізнаєтесь про плани NASA на висадку людини на Марсі, про дитячий конструктор, сонячні батареї і інше. 

Опублікований довгостроковий план NASA по проекту "Марс" 

Ймовірно, через пару десятків років ми все ж станемо свідками висадки людини на Марсі. Багато десятиліть вчені та державні діячі нам це обіцяють, але реально просування немає.

Вірніше, не було, до останнього десятиліття. Зараз і приватні компанії, і державні агентства активно працюють з проектами з висадки людини на Марсі.

Що стосується NASA, то це агентство днями опублікувало довгостроковий план щодо вивчення Марса. Загалом-то, все буде зрозуміло з такої ось картинки, але трохи поясню. 

Отже, на першому етапі вчені повинні вивчити реакцію організму людини на тривале перебування в космосі. Раніше такі дослідження вже проводилися, проводяться вони і зараз. 

Космонавти проводять на орбіті багато часу, а по поверненню на Землю вчені проводять ретельні тести з атрофії м'язової системи та опорно-рухового апарату. 

Другий етап - політ автоматичної станції до астероїда, "упаковка" такого астероїда, і доставка на орбіту місяця. А вже туди відправляться космонавти, які будуть відбирати проби астероїда для доставки на Землю. 

На цьому етапі відпрацьовуватимуться нові технології, необхідні і для досягнення Марса. Цей етап планується десь на 2020-рік. 

Третій етап - ретельне вивчення Марса автоматичними станціями (роверами), що відбувається і зараз, а також висадка людини на Марсі. Швидше за все, це відбудеться приблизно в 2030 році. 

У IBM створили найменшу обкладинку журналу в світі

Великі корпорації не тільки роблять відкриття і створюють нові технології. Фахівцям з цих корпорацій, наприклад, IBM, не чуже ніщо людське.

І чому б, наприклад, не зробити найменшу обкладинку журналу, дитячого, якщо ти це можеш?

Обкладинка журналу National Geographic Kids має розміри всього 11х14 мікрометрів. Рекорд мініатюризації офіційно зафіксовано представниками Книги рекордів Гіннесса. Розгледіти обкладинку можна тільки в електронний мікроскоп, в оптичний можна побачити тільки розмиті обриси. Роздільна здатність фрезерувального апарату, за допомогою якого було викарбувано обкладинка - 8 нанометрів. Це в кілька разів менше, ніж техпроцес найсучасніших інтегральних схем. На створення копії обкладинки пішло 10 хвилин.

Сонячним панелям виповнилося 60 років

У деяких регіонах країн СНД сонячні панелі тільки почали з'являтися, а адже їм вже 60 років.

Створили перші батареї на фотоелементах 25 квітня 1954. Це відкриття було вироблено трьома співробітниками компанії - Кельвіном Соулзером Фуллером (Calvin Souther Fuller), Деріл Чапін (Daryl Chapin) і Геральдом Пирсоном (Gerald Pearson). 

Звичайно, ефект фотоелементів був відомий і раніше, але практичне застосування змогли здійснити тільки в середині 20-го століття. Перші фотоелементи були більше іграшкою, ніж засобом отримання енергії. 

Через час був запущений перший орбітальний супутник, з сонячними батареями, а після вже почався бум фотоелементів, які стали застосовувати в багатьох областях науки і техніки. До слова, якщо перші фотоелементи давали ККД в 6%, то зараз вже є батареї з ККД 26 %.

Випробування нової ракети носія Falcon- 9 пройшли успішно

Днями приватна компанія SpaceX провела випробування нової ракети-носія Falcon-9, яка може повертатися на Землю, знижуючи, таким чином, ціну запуску космічного корабля приблизно на 70 %. 

Справа в тому, що зараз перша ступінь ракети знищується при запуску, вона просто відкидається, після вичерпання пального.

Ну, а якщо цього не буде, тоді можна говорити про дуже значному зниженні вартості польоту в космос.

Дитячий конструктор, схвалений NASA

Ну, і нарешті, днями вийшов цікавий дитячий конструктор, який схвалило агентство NASA. Цей конструктор дозволяє дітям зрозуміти, що собою являють космічні дослідження. Крім того, конструктор знайомить діточок і з базовими поняттями електроніки. 

З цього конструктора можна скласти працюючий радіотелескоп, космічну станцію або марсохід. Про таку штуку, думаю, мріють не тільки діти, а й деякі дорослі.

Переглядів: 336 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close