22.21.14
Що купити? Обираємо об’єктив для дзеркалки. Частина 2
Що купити? Обираємо об’єктив для дзеркалки. Частина 2
       В першій частині ми прикинули, що можна цілком і взяти фотик подешевше, хоча можна і щось дороче приглянути. Але дзеркальні камери така штука, яка без аксесуарів втрачає досить багато можливостей. Вірніше навпаки, зі всілякими додатковими прибамбасами отримує нові. А продовжимо ми цю серію статтей із вибору об’єктива. п.с. знаю, що об’єктиви, то не дуже аксесуари, але хай буде :)

Увага: стаття не є ґайдом, а описує враження, аналітику та спостережння початківця для таких же початківців. Якщо щось не правильно, то вибачайте, але в принципі не пишу нічого, що "не мацав своїми руками”.
Розглядаємо лише Canon та Nikon, тому-що решта камер і систем специфічні, не дуже популярні і взагалі не завжди цікаві для початківця.
DSLR-lens-chess-set
Об’єктив, то не зовсім аксесуар. Але камера в принципі може знімати привидів і без нього :) Взагалі їх є величезне різноманіття і тут на справді все складно.
Fujinon-18-55mm
1. Фірмові найпопулярніші.
Однозначно найпопулярнішим є "кіт-овий” об’єктив. Кіт – це той об’єктив, що йде у коробці із кмерою. Зазвичай це зум 18-55мм, хоча бувають різні комплекти.
Так ось об’єктив хоч і дешевий, проте цілком гідний. Зараз і у Nikon, і у Canon вони мають пластиковий корпус, схожі характеристики і оснащуються стабілізатором. Вартують навіть однаково, близько 900грн і знімають більш-менш таксамо. Єдине, що у Nikon-а хід кільця трансфокатора(о яке розумне слово знайшов, але по простому це зум) відчутно тугіший та м’якший. У Canon хід легший, а з часом буває, що його взагалі нігтиком мізинця можна крутити. Це ні перевага, ні недолік – просто особливість.
Такі об’єктиви досить універсальні і для першого часу зійдуть по всіх параметрах. Звісно деколи недостатньо широкий кут, досить часто недостатнє наближення. Світлосила достатня для вулиці.
2. Фірмові інші.
Взагалі для початківців є три можливих варіанти додаткових обєктивів: ближній фікс, зум-телевик та універсальний.
50mm2
2.1 Фікс – це об’єктив, який має фіксовану фокусну відстань(тобто без зуму), але за це ми отримуємо дуже високу світлосилу і можемо робити крутецькі знімки за поганого освітлення. Для початківців це зазвичай 50мм зі значенням світлосили f/1.8. Ця лінза також є досить популярною через дешевизну, але не тому, що вона погана, а завдяки простоті конструкції. Тут Canon однозначно виграє, оскільки їх об’єктив не можна назвати гіршим, а різниця ціни мід 800грн і 2000грн у Nikon вражає.
Потрібні вони, як вже було сказано, для зйомки за умов поганого освітлення. Ним дуже добре знімати в приміщені, якщо не хочеться тягати нормальний спалах.
Canon-EF-100-400mm-f-4.5-5.6-L-IS-USM-Lens1
2.2 Телевик – це зум-об’єктив зі значно більшими числами на корпусі. Потрібні такі штуки, якщо ви лінивий і не хоче близько підходити до об’єкту знімання. Також вони вважаються кращими для портретної зйомки, тому-що взагалі правильні пропорції об’єкта передають лінзи із фокусною віддалю в межах 85-130мм. Як мінімум фокусна відстань такого об’єктива має починатись від максимального знаження кіта – 55мм. Популярними та досить універсальними, при тому не затемні і не надто мильні є 55-200мм, або зі схожими цифрами. В Canon і Nikon таке чудо вартує ~1500грн.
Такі лінзи дуже добре підійдуть для пейзажів, зйомки великих туристичних об’єктів і портретів.
efs_18-200
2.3 Універсальний об’єктив – це взагалі штука дорога. Звісно це зручно, коли із собою тягаєш лише одне скло і покриваєш діапазон 18-200мм, а то і 18-300мм. Таке задоволення вартує близько 5000грн у обох виробників.
Як зрозуміло із "категорії”, такий об’єктив буде найуніверсальнішим і з ним комфортно буде у більшості випадків. Але за це потрібно розплачуватись ціною.
2.0.1 Просто замітка про стабілізатор. Це така штука, яка в невеликих межах дозволяє погасити коливання камери. Це допомагає при більших витримках зменшити втрати у різкості, а при відеозйомці з рук робить кліп приємнішим. На фіксах його не буває, а на об’єктивах із короткою фокусною відстанню його не дуже так треба. А ось на телевиках штука дуже корисна, тому обов’язково перевіряйте його наявність.
nikon_200_micro
2.0.2 Також є ще куди більш специфічні і відповідно куди менш потрібні об’єктиви, як шикорокутники, макрооб’єктиви та риб’яче око. Але новачкам таке задоволення на 99,9% непотрібне.
tokina17-35
3. Об’єктиви інших виробників. Вони є всілякі та різні. Зазвичай їхній модельний ряд йде паралельно до "офіційного” ряду об’єктивів, хоча такі сторонні виробники часто люблять вигадувати велосипеди, мопеди та інші штукенції. Зазвичай вони дешевші і часто нічим не гірші за фірмові, хоча взагалі із цим потрібно бути акуратно. Якщо хочеться придбати таке скельце, то шукайте, читайте та вивчайте огляди, відео і статті.
400mmMRR_Titanium-L
Із цікавих виробів таких компаній це дзеркально-лінзеві фікс-об’єктиви із фокусними відстаннями від 300мм до 500мм, саме такі конструкції ставлять на телескопи(для Canon вартують цілком розумних грошей, хоч і мало коли і кому потрібні).
25093290.2148_360-300x300
Також цікаві надшикорокутні об’єктиви(або риб’яче око). Вони дають дуже класні фото, які за класичними канонами неправильні, зате виглядають гарно. Тут вже представники цієї категорії із розумним цінником є для Nikon.
dsc_09542
Також можна вигадувати різні колеса, гусениці та інші речі котрі дозволять ставити об’єктиви несумісні з вашою камерою. Є в природі навіть вуйки котрі мають дорожезні повнокадрові камери, а фотографують через радянські об’єктиви придбані за 100грн на барахолках. Але оскільки ми новачки, то нам таке зась :) .
Переглядів: 689 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close