15.00.52
«Секс продає» - брехня, стверджують дослідники

      Секс продає, адже так? І не поспішайте з відповіддю. Згідно з новою статтею дослідників зі штату Огайо, всі ці напівголі моделі насправді лише відволікають чоловіків і жінок від продукту, який рекламодавці намагаються продати. Дослідники проаналізували результати 53 різних експериментів за участю майже 8500 осіб за більш ніж 40 років. Кожен з цих експериментів розглядав деякі сторони питання про те, чи може сексуальний або насильницький медіа-контент допомогти у продажу рекламованих товарів і продуктів.

Коли всі результати розглядалися разом, загальний висновок — з деякими застереженнями — програми за участю насильства та сексу далеко не ідеальний контекст для ефективної реклами. Про це заявив Бред Бушман, співавтор дослідження і професор комунікацій і психології в Університеті штату Огайо.

Не те щоб люди не звертали увагу на секс і насильство в засобах масової інформації. Насправді, еволюційна перспектива говорить про зворотне. «Люди настільки зосереджені на секс і насильство, які бачать в медіа, що менше звертають увагу на супроводжуючі їх рекламні повідомлення. Рекламодавці не повинні бути настільки впевнені в тому, що секс і насильство можуть допомогти у продажі їхньої продукції», — відзначає Бушман.

Бред Бушман провів дослідження разом з Робертом Луллію, який нещодавно отримав докторський ступінь з комунікацій в Університеті штату Огайо. Отримані результати були опубліковані в журналі Psychological Bulletin. Їх мета-аналіз включав в себе дослідження різних видів медіа: від фільмів і телебачення до рекламних принтів і навіть декількох відеоігор. У всіх випадках вони вивчали, чи впливає секс і насильство на запам'ятовування бренду, ставлення до бренду і намір людей купити рекламований продукт. Бушман і Луллію виявили, що запам'ятовування назви бренду і, власне, самої реклами значно погіршується в медіа, що містять секс, насильство, або секс і насильство. В цілому, у людей складалося менш сприятливе ставлення до брендів, реклама яких містила секс або насильство, у порівнянні з рекламою тих чи інших брендів в нейтральному медіасередовищі. Що стосується наміру придбати продукт бренду, то воно не залежить від використання сексу або насильства в його рекламі. Однак чим вище рівень вмісту сексу в рекламі, тим менш імовірно, що люди висловлять намір купити продукцію того чи іншого бренду.

Говорячи про гендерні відмінності, здатність запам'ятати назву бренду у чоловіків проявлялося значно гірше, ніж у жінок, під час перегляду контенту або реклами з сексуальними образами. «Це вписується в теорію еволюції, яка припускає, що чоловіки приділяють більше уваги насильству і сексу, ніж жінки. Так як вони приділяють більше уваги цьому, вони навряд чи запам'ятають такий вид реклами», — наголошує Роберт Луллію.

Ще один цікавий висновок, до якого дослідники прийшли в ході мета-аналізу, — порушення пам'яті і негативне ставлення до брендів, представлених в рекламі за участю сексу і насильства значно знизилися за останні десятиліття.

Переглядів: 276 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close