DVI

Неділя, 21.10.2018, 00.11.17
Головна » 2018 » Жовтень » 9 » SeaWing - розумні вітрила від Airbus
14.00.08
SeaWing - розумні вітрила від Airbus
      У минулому році група інженерів Airbus намірилася «зробити морські вантажоперевезення ефективніше». З цією метою було створено стартап Airseas. І ось, через рік, Airseas представив розумні вітрила SeaWing і оснастив ними вантажні кораблі Airbus, щоб перевірити, чи дійсно розроблене рішення допоможе морському транспорту пересуватися з меншими витратами.

Відзначимо, що SeaWing є вітрилом, схожим на ті, що використовують для кайтсерфінгу. Площа такого «повітряного змія» - 1000 квадратних метрів. В якості пілотного проекту розумні вітрила були встановлені на морський флот Airbus, який використовується авіабудівною компанією для перевезення частин літаків між Європою і США.

«Система не так проста, як здається: це не просто величезний повітряний змій на мотузці. Це цілий автоматизований комплекс», - кажуть фахівці Airseas.

Вони пояснюють, що основна перевага SeaWing полягає в наборі датчиків, що визначають відповідні для розгортання вітрила. Як тільки система виявляє необхідні умови, парус автоматично розгортається і починає вносити свій вклад в рух. Крім того, як тільки система розуміє, що вітрило більше не приносить значного ефекту, вона складає його назад.

Як повідомляється, цей процес практично повністю автоматизований, від капітана судна потрібно лише підтвердити розгортання і згортання системи натисканням кнопки.

У AirSeas стверджують, що додавання додаткової сили тяги знижує споживання палива на 20%. За їхніми розрахунками, система окупається за п'ять років, проте її екологічна складова тут на першому місці: флотський мазут, використовуваних в кораблях, вважається найбруднішим видом палива.

Інженери Airbus бачать великі перспективи подібного підходу. На сьогоднішній день в світі курсують 27 000 великих вантажних судів, і річні витрати на паливо для кожного з них можуть досягати $ 10 млн, тому 20-відсоткова економія виллється в величезну суму.

Наостанок зазначимо, що Airbus має намір оснастити системою SeaWing щонайменше десяту частину всіх великих комерційних суден у світі до 2030 року.

Джерела: hightechAirSeasClean Technica
Переглядів: 13 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: