20.33.33
SCAMP - робот-комаха, що вміє не тільки літати, а й сідати на вертикальні поверхні і підніматися по ним
      Недавня історична перемога ШІ AlphaGo компанії Google стала переконливим доказом того, що машини можуть бути розумнішими людей, хоч і в настільних іграх на кшталт го. Нова розробка групи дослідників Стенфордського університету в свою чергу показує, що машини також перевершують людей за фізичними можливостями.
Механічна комаха, створене дослідниками Стенфорда, не тільки вміє літати завдяки наявності в конструкції чотирьох гвинтів, але також може закріпитися на вертикальній поверхні, а потім почати підніматися по ній, використовуючи свої кінцівки з шипами. Втративши зчеплення з поверхнею, робот використовує пропелери, щоб не впасти.

Проект носить назву Stanford Climbing and Aerial Maneuvering Platform, скорочено - SCAMP. У ньому задіяні багато напрацювань з попередніх механізмів, створених лабораторією Biomimetics and Dextrous Manipulation Lab при університеті. Так, ви все правильно подумали, саме ця лабораторія, точніше, її співробітники, створили тих самих крихітних роботів, здатних перетягувати вагу, в 100 тис разів важче власного. Стаття, присвячена останніх напрацювань по проекту, доступна на IEEE.

За словами провідного дослідника проекту Морган Поуп, через обмеження, що накладаються ємністю батареї і фізикою подібних польотів (в даному випадку мається на увазі масштаб), гвинти SCAMP не можуть обертатися довго. Проте, в режимі скелелазіння вони можуть працювати годинами і навіть днями, дозволяючи роботу збирати різні дані і виконувати покладені на нього зобов'язання.

Керівник проекту також зазначає, що роботи, як правило, відчувають труднощі з м'якою посадкою і утримуванням рівноваги, але її творіння здатне миттєво зайняти найкращу позицію завдяки своїм альпіністським здібностям.

Описувати можливості пристрою в даному випадку справа невдячна. Найпростіше оцінити його роботу по відео.
Маленькі розміри і невеликі шипи для зчеплення з поверхнею далеко не єдина особливість, яка ріднить цих роботів з комахами. Вони також мають дуже довгі кінцівки-вусики. Вони схожі на антени, але насправді вони копіюють довгі кінцівки таких істот, як павуки-довгоножки або палочники. Ці довгі, тонкі і легкі кінцівки дозволяють роботові робити довші «кроки», ефективно витрачаючи енергію.

SCAMP має вельми цікаву конструкцію. До цього дослідники довго працювали над роботами з нерухомим крилом і несучими гвинтами. В процесі вони виявили, що роботи втрачають контроль в момент зближення зі стіною. У SCAMP цю проблему вирішила за допомогою довгого хвоста. Робот стикується зі стінкою задом, торкаючись хвостом. Цей контакт фіксується акселерометром, які стабілізують і грають роль відправної точки для подальшого переходу в вертикальне положення з застосуванням гвинтів і закріплення на поверхні. Після цього робот може починати своє сходження. При кожному ковзанню акселерометри дають відповідну команду і гвинти не дають роботу впасти вниз.

У перспективі дослідники планують додати в SCAMP адаптивну систему управління ходою - алгоритми, що дозволяють роботу динамічно пристосовуватися до різних поверхонь.

Джерело: C|Net
Переглядів: 328 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close