DVI

П'ятниця, 20.04.2018, 21.05.28
Головна » 2017 » Жовтень » 12 » СБУ попередила українців про можливі масштабні кібератаки на державні структури і приватні компанії
16.01.33
СБУ попередила українців про можливі масштабні кібератаки на державні структури і приватні компанії
      Служба безпеки України офіційно попередила про підготовку нової хвилі масштабної кібератаки на державні структури і приватні компанії. Відповідне повідомлення опубліковано на офіційному сайті СБУ.

За інформацією спецслужби, цілями зловмисників повинні стати великі державні та приватні компанії України. Основною метою атак є порушення штатного функціонування інформаційних систем, що в свою чергу має викликати дестабілізацію ситуації в країні.

Фахівці Служби безпеки України отримали дані, що атака може бути здійснена з використанням оновлень, в тому числі загальнодоступного прикладного програмного забезпечення. Механізм її реалізації буде подібний до кібератаці, проведеної в червні 2017 року.

Для запобігання несанкціонованого блокування інформаційних систем СБУ рекомендує дотримуватися наступних рекомендацій:
  • оновити сигнатури антивірусного ПО на серверах і робочих станціях;
  • здійснити резервування інформації, що обробляється на комп'ютерному обладнанні;
  • забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, в т.ч. ОС Windows всіх без винятку версій.
Нагадаємо, що 27 червня 2017 року вірус-шифрувальник масовано атакував комп'ютери багатьох компаній України. За даними ESET, головною жертвою вірусу-шифрувальника Petya.A стала Україна, де зареєстровано понад 75% всіх випадків зараження.

Згодом кіберполіція України назвала в якості одного з винуватців поширення вірусу-шифрувальника Petya.A програмне забезпечення «M.E.doc». У свою чергу СБУ заявила, що до кібератаки вірусом Petya.A на українські компанії і органи влади причетні спецслужби Росії.

Джерело: СБУ
Переглядів: 161 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: