DVI

Четвер, 27.06.2019, 11.55.19
Головна » 2013 » Січень » 16 » Самий старий зразок європейського письма
15.47.06
Самий старий зразок європейського письма
Самий старий зразок європейського пісьма

                   Ми знаємо, що найбільш древніми зразками письма є глиняні шумерські таблички, яким близько 5 тисяч років (але ніби як зустрічаються і більш давні зразки). Але от з європейської писемністю справа йде трохи іншим чином. 


Справа в тому, що недавно археологи виявили фрагмент глиняної таблички із зразками європейської писемності. Точніше, це давньогрецький зразок.

Вчені вважають, що табличці вже близько 3,5 тисяч років , а написи на табличку були нанесені представником греко-мікенської цивілізації. Все це підтверджується наявністю стародавнього мікенського палацу неподалік від проведення місця розкопок. Само собою, від палацу залишилися лише руїни, так що "древній мікенський палац" вже навіть руїнами назвати не можна, збереглися лише окремі фрагменти. Тим не менш, вчені з'ясували, що палац був вельми досконалим з точки зору архітектури.

Цікаво й те, що знайдений лише фрагмент таблички, а не табличка цілком. Але археологи вже з'ясували, що нанесені на глину символи ставляться до такого типу письма, як  лист В-типу . Це - вельми давній грецький діалект, який з плином століть перетворився в сучасний грецьку мову. Давньогрецька мова того часу включав 87 знаків, кожен з яких представляв собою склад. 

Тепер табличка вважається однією з найбільш важливих з коли-небудь знайдених.

Переглядів: 502 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: