14.34.44
Розвиток кризи в США і чого чекати нам?
      Фінансова криза восени 2013 в США обіцяє бути дуже жорстокою. Брак грошей у держбюджеті країни, битва в парламенті і палкі дебати щодо збільшення держборгу на зростаючі держвитрати.

Колись, в 2008 і в 2011-таки знаходилося засіб лікування і світ повільно, але вірно виборсувався зі сформованої ситуації, то тепер світові обіцяють великі глобальні потрясіння. Постараємося без зайвих розумних слів та економічних термінів розібратися, що ж може статися, чим це небезпечно для нас з вами, і що треба зробити, щоб «підстелити соломки». 

Чому ж зараз від неправильного рішення політиків США світ може затягнути паски тугіше? Вся справа в тому, що саме США - найбільший важкоатлет на економічній арені, притому, що більше третини світового держборгу - держборг США. Саме Нью - Йорк, Чикаго ну ще і Лондон визначають ціни на сировину, від яких як ми знаємо, залежить і Україна. МВФ і Федеральна резервна система, в разі падіння - лише підтримають «поточний курс», Центральні Банки Європи ж - нехай і великі, на тлі тих же українських, але все ж гравці не того рівня, вони нічого не зможуть протиставити падінню. 

Ось цікава картинка з розвитку деяких сценаріїв:

Отже, якщо США вирішить затягнути пояс і не брати далі в борг? Різко збільшиться кількість дефолтів, затикати діри буде нічим, а Європа відреагує на все це в 2-3 рази болючіше. Фінансова подушка, горезвісний «Стабілізаційний фонд», навряд чи зіграє велику роль, адже у нас і на внутрішньому ринку стагнація - уповільнення економічного зростання. 

Іншими словами, якщо був би плюс, то при негативних факторах ми залишилися хоча б при нулі. Однак коли ми маємо нуль, то при погіршеннях отримуємо глибокий мінус. Навіщо ми тримаємо свої активи в американських боргових зобов'язаннях? Зараз це питання мучить навіть далеко не експертів. 

Що буде ?

Скоротиться попит на нафту, газ і метали. У Європі та США - чиновники гуляють без роботи і підраховують копійки, у нас же основний удар припаде в основному на низи. Склалася така ситуація, що при тиску на нас з-за кордону по попиту на сировину нам нічим крити. Теоретично витягати і допомагати повинна еліта - великими інвестиціями і великими грошовими вкладенняим саме в українські проекти, даючи робочі місця та інші пільги «низам», і середньому прошарку - підприємцям, приватному бізнесу дрібних і середніх масштабів. 

Про патріотизм еліти говорити не доводитися - лише одиниці вкладаються «в Україну» і готові чекати віддачі роками, а не ганятися за миттєвою прибутком, підприємців ж нині душать податками, через які, за поточний рік закрилося просто неймовірна кількість ПП. Залазять в кишеню навіть нижчого класу - яскравий тому приклад нова пенсійна реформа. до того ж приплюсуємо наші слабкі банки і низький рівень фінансового розвитку. 

Чого чекати в самому гіршому випадку?

Різке збільшенням безробіття - в 2 рази, ослаблення Гривні і розгул інфляції. Дефолт США знецінить наші дердавні вкладення в держборг США, в результаті чого Україна, у свою чергу, почне скорочувати бюджетні витрати і чимало постраждають так звані «бюджетники» ;. Все це відбуватиметься на тлі відтоку капіталу з країни, скорочення робочих місць. 

Уряд, за їх словами, готується прийняти удар вже зараз і дотримуватися інтересів виключно громадян України. Обіцяють введення податкових пільг для підприємців, вкладати гроші в «місцеві проекти» будівництво доріг, оновлення ЖКГ, зв'язок і медицину, з попутним створенням робочих місць. 

Вже зараз заморозили ціни на тарифи за ЖКГ, обіцяють також боротися з інфляцією, зробити фінансові механізми країни більш стійкими. Одним словом, нам залишається чекати і вірити, що нас трусне не так сильно, як у «чорному серпні», на ринок не потрібно буде ходити з калькулятором і знайти собі добре оплачувану роботу буде не таким непосильним завданням.

Переглядів: 365 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close