09.00.01
Розвиток генної інженерії може призвести до зародження споживчої євгеніки

      Генное редагування людських ембріонів може привести до появи платних «дизайнерських немовлят». Про це заявив відомий захисник прав людини в сфері медицини доктор Девід Кінг, який вважає, що на наших очах зароджується нова споживча євгеніка.

Свою позицію Кінг аргументує наступним чином. Застосування генного редагування до ембріону людини сьогодні виправдовується боротьбою зі спадковими захворюваннями. Мовляв, досить поправити пару генів і у вашої майбутньої дитини не розвинеться смертельно небезпечний порок серця, який він неминуче успадкує від предків. Але це помилковий посил, стверджує Кінг. За його словами, проблема народження дітей з важкими вадами розвитку давно вирішена: вони просто не народжуються в розвинених країнах. Попереджені заздалегідь жінки роблять аборти на ранніх стадіях вагітності за медичними показаннями.

«Медичні обгрунтування витрати мільйонів доларів на генетичні дослідження такого роду вкрай хиткі. Було б набагато ефективніше витратити ці гроші на розробку ефективних ліків для людей, які страждають від спадкових генетичних захворювань», - пише Кінг.

Вчений стверджує, що генна інженерія буде використовуватися в абсолютно певній ринковій ніші - для створення «дизайнерських немовлят». За відомостями доктора, один з учених вже провів успішні експерименти з отриманням ембріона від трьох батьків в Мексиці для того, щоб уникнути чинного в США і більшості розвинених країн світу заборони на подібні дослідження. І хоча методика зачаття від трьох батьків була розроблена для боротьби з вкрай рідкісними мітохондріальними мутаціями, що передаються виключно по жіночій лінії, проте використовувалася вона зовсім не в медичних цілях, а для того, щоб змоделювати стан здоров'я і зовнішність майбутньої дитини.

Кінг навіть наводить конкретні розцінки на донорські яйцеклітини на ринку США. Звичайна жінка з середнього класу з непримітною зовнішністю отримає за свій генетичний матеріал $ 5000, а висока, красива студентка престижного університету Ліги плюща - $ 50 000.

«Вільний ринок в області генетичних досліджень неминуче веде до євгеніки», - стверджує Девід Кінг.

Коли ви починаєте створювати суспільство, в якому діти багатих батьків отримують біологічну перевагу над своїми менш забезпеченими однолітками, про рівність можна забути, попереджає вчений. На його думку, це схоже на ситуацію в деяких азіатських країнах, де запобігають народження або навіть вбивають новонароджених дівчаток, прагнучи обзавестися спадкоємцем чоловічої статі. Це вже призвело до того, що світові не вистачає приблизно 100 млн жінок для підтримки генетичної різноманітності, і штучний відбір немовлят ще більше посилить цю проблему.

Саме з цих міркувань більшість розвинених країн вже ввели заборону на генну інженерію людини. За словами професора, для товариств, зациклених на інноваціях, це досить незвично - і тому продиктовано дійсно серйозними причинами, а саме побоюваннями про можливі соціальні наслідки гіпотетичної нової євгеніки.

«Ми повинні зупинити комерційну гонку за першою ГМ-дитиною. Пора починати кампанію за глобальну заборону генної інженерії людини», - закликає Кінг.

Джерело: hightech.fm
Переглядів: 460 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close