DVI

Середовище, 25.04.2018, 21.31.25
Головна » 2016 » Грудень » 14 » Розробники відеоігор неофіційно видаляють DRM Denuvo зі своїх проектів
09.00.48
Розробники відеоігор неофіційно видаляють DRM Denuvo зі своїх проектів
      Bethesda і id Software в останньому патчі гри Doom повністю видалили антипіратський захист Denuvo, імовірно, щоб зробити ігровий контент доступнішим для модераторів і звичайних користувачів. Офіційно це не було підтверджено самою Bethesda, але було перевірено кількома творцями модів, які проаналізували останній патч гри.

Першою від антипіратської технології 23 листопада позбулася Playdead, ніяк не пояснюючи свого рішення. Імовірно, причиною таких дій став вихід INSIDE на платформі GOG і високий рівень повернень, незважаючи на теплі відгуки критиків і високі оцінки в Steam. Одним з достовірних варіантів також міг стати повний злом захисту вищевказаних проектів.

Зараз же стало відомо, що Crytek пішла тим самим шляхом і видалила Denuvo зі свого проекту для VR-платформ The Climb. Як і у випадку з Bethesda і Playdead, Crytek ніяк не коментує причини своїх дій. З чуток, розробник вже 3 місяці не виплачує зарплату своїм співробітникам в Болгарії. Можливо, відмова від Denuvo стала наслідком скорочення операційних витрат.

Один з користувачів з ніком Redditor, представившись співробітником великої компанії, що використовує Denuvo, розповів, що видавці або не платять розробнику DRM або Denuvo Software Solutions повертає гроші за свою антипіратську систему, якщо її вдається зламати за певний проміжок часу (зазвичай 3 місяці, якщо цей термін перевищено, можливе часткове повернення коштів). Натомість розробники повинні повністю відмовитися від використання Denuvo в своєму проекті. До такої інформації можна ставитися з певною часткою скептицизму, але в відношення Doom і INSIDE таке пояснення виглядає цілком логічним, особливо, з огляду на той факт, що вартість захисту одного проекту за чутками оцінюється в семизначну цифру.

В останні місяці велося багато розмов про Denuvo, як про технології захисту від несанкціонованого злому, яка призначена для запобігання піратського розповсюдження ігор. Деякі користувачі заявляють, що Denuvo значно впливає на продуктивність в іграх, викликаючи зниження частоти кадрів, завмирання зображення, підвищене навантаження на жорсткий диск і аварійне завершення роботи. На жаль, подробиці роботи Denuvo не розкриваються, при цьому названі проблеми деякі геймери вважають вигадкою хакерів, які не можуть впоратися зі зломом DRM-системи. Наприклад, розробники з City Interactive, автори Lords of the Fallen, заявили, що Denuvo здатна знизити продуктивність не більше ніж на 5%.

В кінці 2014 року китайської групі хакерів 3DM вдалося зламати захищену Dragon Age: Inquisition, але це був одиничний випадок на той час і на обхід захисту потрібен був майже місяць. У серпні 2016 року команді хакерів Skidrow вдалося знайти обхідні рішення (баг в системі Valve), і всі бажаючі отримали «вільні вихідні Steam» за всіма проектами, захищеним Denuvo, і реальний шанс заробити перманентний бан аккаунта «в подарунок». Пізніше варез-група CONSPIR4CY (коротко CPY) все-таки змогла обійти захист декількох найгучніших проектів і навіть розмістила на Reddit інформацію по злому і інструкції до застосування. Проте, Denuvo донині є найпопулярнішим постачальником DRM на ринку і широко використовується найбільшими видавцями майже у всіх ААА-проектах.

Джерело: DSOGaming
[1, 2]
Переглядів: 151 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: