DVI

Понеділок, 10.12.2018, 10.43.26
Головна » 2018 » Грудень » 4 » Розроблена американськими вченими система CARA на базі окулярів Microsoft HoloLens допоможе сліпим людям орієнтуватися в просторі
08.00.47
Розроблена американськими вченими система CARA на базі окулярів Microsoft HoloLens допоможе сліпим людям орієнтуватися в просторі
      Дослідники з Каліфорнійського технологічного інституту розробили на базі окулярів Microsoft HoloLens систему CARA для сліпих і слабозорих людей, яка допоможе їм орієнтуватися в просторі.

Як повідомляється, пристрій розпізнає об'єкти навколо користувача, наприклад, товари на полицях або перешкоди, і повідомляє йому про це. При цьому кожен об'єкт отримує свій «голос» і «ім'я». Крім того, система враховує положення предмета: у міру наближення до нього його «голос» стає голосніше, а якщо предмет знаходиться, наприклад, зліва, то і його «голос» буде звучати з лівого боку.

Щоб «уникнути звукової какофонії», розробники наділили CARA трьома режимами роботи. У першому гарнітура пояснює точне місцезнаходження речей, розташованих безпосередньо перед людиною. У другому режимі пристрій просканує простір зліва направо і розповість про становище предметів навколо користувача. У третьому режимі система сконцентрується на одному об'єкті.

Для перевірки ефективності CARA дослідники створили тестовий маршрут для сліпих добровольців. Спочатку по ньому пройшли вчені з гарнітурами, що дозволило системі запам'ятати оточення. Після цього по маршруту пройшли добровольці, які з першої спроби зуміли дійти до кінцевої точки, орієнтуючись виключно на голосові вказівки.

Поки що CARA знаходиться на ранній стадії тестування, однак вчені сподіваються представити в майбутньому і комерційну версію системи. Дослідники прогнозують, що такого роду гарнітури будуть корисні в банках, готелях і торгових центрах.

Джерело: tproger
Переглядів: 13 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: