DVI

Четвер, 26.04.2018, 03.14.07
Головна » 2017 » Липень » 9 » Російських хакерів запідозрили в кібератаці на операторів американських АЕС
11.55.59
Російських хакерів запідозрили в кібератаці на операторів американських АЕС

      Останнім часом все частіше з'являються повідомлення про причетність російських хакерів до шкідливого ПО і атак, націленим на компанії енергетичного сектора тієї чи іншої країни. Ось і зараз агентство Bloomberg, посилаючись на кілька джерел в урядових структурах, а також колишніх чиновників, повідомляє, що за недавніми кібератаками на американські енергетичні компанії, можуть стояти російські хакери. Те ж саме пише The New York Times, посилаючись на опублікований минулого тижня спільну доповідь ФБР і Міністерства внутрішньої безпеки США.

В якості однієї з цілей зловмисників в матеріалах Bloomberg і The New York Times значиться компанія Wolf Creek Nuclear Operating Corporation, керуюча АЕС Волф Крік в Канзасі. У доповіді також говориться про те, що невідомі хакери атакували близько десяти різних американських компаній енергетичного сектора, але без вказівки конкретних імен.

Ступінь загрози поки залишається невідомою, як і мотиви хакерів. Можливо, хакери хотіли вкрасти секретні дані, що стосуються американської енергетичної інфраструктури, або ж метою було викликати збій в роботі енергетичних об'єктів. Також неясно, чи вдалося зламати комп'ютерні мережі інших операторів АЕС, або ж співробітники Волф Крік поки є єдиними жертвами хакерів.

Так чи інакше, в спільному звіті ФБР і Міністерства внутрішньої безпеки США йдеться, що «немає ніяких ознак, що хакерам вдалося проникнути з комп'ютерів своїх жертв в системи управління об'єктами електростанції». Крім того, представники керівництва АЕС Волф Крік, підкреслили, що її комп'ютерні системи, що відповідають безпосередньо за робочі процеси, ніяк не пов'язані з адміністративною мережею. Це спеціальна захисна міра від атак подібного роду.

І тим не менше, цей злом - серйозний привід для занепокоєння. У доповіді говориться, що таким чином хакери промацують ґрунт і готують нові, більш витончені, способи атак. Саме ці атаки були націлені на співробітників, що мають прямий доступ до систем, які можуть привести до різного роду екологічних катастроф (викиди токсичних речовин і пожежі). Схоже, що в цей раз хакерам не вдалося отримати доступ до систем управління виробничими процесами, але де гарантія, що наступна атака не стане фатальною?

Джерело: Bloomberg i The New York Times
Переглядів: 52 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: