DVI

Вівторок, 20.03.2018, 00.11.41
Головна » 2016 » Грудень » 20 » Росія просить Україну продати їй 12 ракет «Зеніт» для запусків за програмою «Морський старт»
14.00.42
Росія просить Україну продати їй 12 ракет «Зеніт» для запусків за програмою «Морський старт»
      Ресурс russianspaceweb.com з посиланням на джерела в космічній галузі повідомляє, що російська корпорація «Енергія» почала переговори з конструкторським бюро «Південне» про організацію запуску ангольського супутника Angosat-1 за допомогою української ракети-носія «Зеніт» в рамках програми «Морський старт». Повідомляється, що російській стороні потрібні як мінімум 12 ракет-носіїв «Зеніт». Крім того, пишуть, що без українських ракет «Роскосмос» не зможе виконати вже укладений контракт з Анголою на запуск вищезгаданого супутника Angosat-1.

Цікаво, що, як мінімум, одна українська ракета-носій «Зеніт» у росіян є. В даний час вона зберігається на космодромі Байконур. Дана ракета буkf закуплена «Роскосмосом» для виведення на орбіту астрофізичного супутника «Спектр-РГ» ще до конфлікту, проте потім розробник апарату, НВО імені Лавочкіна, повідомив, що розглядає заміну носія на «Протон-М». Правда, як з'ясувалося в результаті, їх застосування пов'язане з великими ризиками - надто вже часто вони падають. А у єдиного українського «Зеніту», що знаходиться в розпорядженні росіян, збіг гарантійний термін зберігання, а продовжити його неможливо без участі інженерів «Південмашу».

За словами джерел, в жовтні відбулася зустріч учасників проекту з використання «Зеніту», включно з представниками України, яка привела до підписання спільного протоколу. Передбачається, що основним замовником виступить компанія-оператор «Морського старту» S7 Group. У разі схвалення з боку Києва і Москви реалізація проекту призведе до закупівлі 12 ракет-носіїв даного типу.

Джерело:
russianspaceweb.com і by24.org
Переглядів: 190 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: