DVI

Вівторок, 24.04.2018, 05.37.10
Головна » 2017 » Липень » 10 » Робот-журналіст RADAR зможе писати 30 тисяч новин в місяць
14.28.42
Робот-журналіст RADAR зможе писати 30 тисяч новин в місяць
      Британське агентство Press Association отримало $ 807 тисяч по програмі Google Digital News Initiative на створення проекту RADAR - робота-журналіста, який зможе щомісяця оформляти 30 тисяч новин.

Проект планується запустити вже в наступному році. Зараз над ним працюють п'ять чоловік, які за допомогою відкритих офіційних джерел намагаються автоматизувати процес написання тематичних заміток про медицину, кримінал, зайнятість та інші сфери.

Передбачається, що RADAR, створюючи ефективний з точки зору вартості контент, істотно полегшить життя багатьом місцевим газетам і сайтам - головним потенційним клієнтам системи, які страждають від нестачі коштів від реклами. Невеликі ЗМІ зможуть позбутися від частини репортерів - і зітхнуть з полегшенням.
Цікаво, що експерти скептично ставляться до якості новин, написаних роботами. Так, на думку редактора PA Піта Кліфтона, RADAR не вдасться повністю замінити людей в журналістиці.
«Професійні журналісти все ще будуть затребувані. Швидше, RADAR просто допоможе збільшити обсяг новин до рівня, з яким людина не може впоратися», - говорить він, маючи на увазі оговорені 30 тисяч заміток в місяць.
Аналогічної точки зору дотримується Ніл Турман з Лондонського міського університету. За його словами, автоматизувати освітлення таких складних тем, як стан справ в місцевих судах, практично неможливо.
«Ви не можете висвітлювати урядові теми за допомогою робота, тому що там доводиться проводити розслідування, а вони пов'язані з політикою, особистими відносинами, анонімними джерелами, - все це складно уявити в формі голих даних, з якими може працювати алгоритм», - каже він .
На думку Турмана, автоматизації піддадуться тільки ті новини, приводом для яких служать цифри, звіти, повідомлення з офіційних джерел.

Крім цього, на думку експертів, робот-журналіст програє людині, як правило, ще й по тому, що йому складно перевіряти фактуру. Так, програма, написана газетою LA Times, опублікувала одного разу новина про землетрус в Каліфорнії амплітудою 7 балів. Алгоритм банально не зміг перевірити, що новина - жартівливий фейк від Геологічної служби США, датований 29 червнем 2025 року, розповідає про землетрус, що стався 100 років тому.

Таким чином, роблять висновок експерти, можна припустити, що RADAR буде використовуватися в основному в зв'язці з справжніми журналістами, які будуть редагувати готові тексти, перевіряти факти, а також в разі чого перенастроювати алгоритми.

Наостанок зазначимо, що різні боти вже сьогодні активно працюють на New York Times, Washington Post, CNN, NBC і інших великих американських ЗМІ. Вони обробляють велику кількість інформації і статистику, трансформуючи все це в зрозумілий читачеві текст. Соціологічні опитування, змінюється розклад голосів, перемога Дональда Трампа на виборах президента США - публіка найчастіше дізнавалася про це своєчасно саме завдяки оперативності алгоритмів.

Джерело: hightech.fm
Переглядів: 71 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: