08.06.34
Робот-комаха RoboBee навчився виринати з води і злітати з її поверхні
      Ще в 2013 році дослідники з Гарварду продемонстрували прототип компактного робота RoboBee, здатного літати подібно комасі. З тих пір вони кілька разів вносили зміни в конструкцію і наділяли пристрій новими функціями. Наприклад, в 2016 році була створена версія, здатна приземлятися на різні поверхні, в тому числі вертикальні, за допомогою статичної електрики. На цей раз була створена модифікація, яка здатна літати, пірнати у воду, підніматися на її поверхню і продовжувати політ.

Це набагато складніше, ніж здається, оскільки крихітний робот має довжину всього 2 см, а його маса становить приблизно 1/15 маси монети. Для такого робота плавання у воді порівняно з плаванням в металі, а прорив поверхні води схожий на прорив через цегляну стіну.

Для вирішення цих завдань дослідники розробили нові механізми, які дозволяють RoboBee плавно переходити від води до повітря. Спочатку їм довелося з'ясовувати правильні швидкості помаху крил в повітряному і водному середовищах. Використовуючи комбінацію теоретичного моделювання та експериментальних даних, вони визначили, що частота 220-300 Гц ідеально підходить для повітряних польотів, а від 9 до 13 Гц - ідеальна частота для води.

Після цього треба було з'ясувати, як машина може подолати поверхневий натяг, щоб покинути води. Вони придумали двоступеневу систему. Спочатку машина збирає воду в камеру плавучості для підйому до поверхні. Електролітична пластина всередині камери перетворює воду в суміш водню і кисню (гримучий газ), яка забезпечує достатню додаткову підйомну силу, щоб крила робота виринули з води. Потім в камері виникає іскра, яка запалює гримучий газ, що дає RoboBee імпульс для підняття в повітря.

Дослідники вважають, що їх робота дозволить вивчити компроміси, такі як баланс ваги і поверхневий натяг. У подальшому отримані знання стануть основою для створення багатофункціональних мікророботів, здатних переміщатися по складних ділянках і виконувати різні завдання. Наприклад, такі роботи можуть використовуватися для пошукових місій, які розгортаються у віддалених важкодоступних місцях. Спочатку такі мікророботи виконають пошукові та наглядові завдання, а потім можна буде відправляти великі машини для порятунку людей.

Джерело: Engadget
Переглядів: 492 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close