DVI

Четвер, 22.03.2018, 06.02.10
Головна » 2016 » Листопад » 11 » Робот Infineon зібрав кубик Рубіка за 0,637 с - в сім разів швидше, ніж це робить кращий спідкубер
16.00.07
Робот Infineon зібрав кубик Рубіка за 0,637 с - в сім разів швидше, ніж це робить кращий спідкубер

      Для більшості простих людей зібрати кубик Рубика - завдання аж ніяк не тривіальна. Насправді ж це чистої води математика, яку під силу освоїти будь-кому. Власне, для людей, які захоплюються швидкісним складанням кубика Рубіка, був придуманий спеціальний термін «спідкубери», а сама швидкісна збірка називається спідкубінг. Так ось, за останні кілька днів світовий рекорд зі складання кубика Рубіка на час був оновлений двічі. Якщо бути точним, рекорда два. Перший був встановлений людиною, а другий - роботом.

На чемпіонаті Jawa Timur Open 2016 Індонезії голландський спідкубер Матс Валк зміг зібрати кубик за 4,74 секунди. Це на 0,164 секунди швидше, ніж володар останнього світового рекорду, американець Лукас Еттер. Відзначимо, що Матс Валк вже встановлював світовий рекорд в 2013 році - тоді йому вдалося зібрати кубик Рубіка за 5,55 секунди. Але щоб зрівнятися в цій дисципліні з машинами однієї спритності рук і математичних знань недостатньо.
Створений німецьким напівпровідниковим гігантом Infineon Technologies робот зумів зібрати кубик Рубіка за все за 0,637 с, тоді як попередній рекорд становив 0,887 секунди і був встановлений роботом Sub1 в січні 2016 року.

Рекорд робота Infineon Technologies, як і нове досягнення Матса Валка, поки не отримав офіційного визнання профільного комітету Книги рекордів Гіннеса.

Як зазначає ресурс The Verge, Infineon Technologies використовувала в своєму роботі мікросхеми, які вона хоче продавати виробникам самокерованих автомобілів. Але в рішенні різних конфігурацій кубика Рубіка на швидкість успіх в рівній мірі визначається механічною спритністю і обчислювальною продуктивністю, так що це скоріше ефектний виступ з метою залучення уваги, ніж демонстрація можливостей.

Ніякої особливої ​​користі з функціональної точки зору рішення цієї механічної головоломки не несе, але люди, на відміну від роботів, хоча б отримують від цього чималий заряд позитивних емоцій, а це дорогого коштує.

Джерело: The Verge
Переглядів: 229 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: