DVI

П'ятниця, 14.12.2018, 00.47.57
Головна » 2018 » Січень » 10 » Robomart - перший в світі безпілотний продуктовий магазин на основі електромобіля з бездротовою зарядкою [CES 2018]
08.07.27
Robomart - перший в світі безпілотний продуктовий магазин на основі електромобіля з бездротовою зарядкою [CES 2018]
      Незважаючи на те, що стартап Bodega, що розвиває мережу автоматизованих торгових кіосків майбутнього, регулярно називають одним з головних технологічних провалів минулого року, ідея "перевинайти" торгівлю не залишає уми американських стартаперів. Команда Robomart порахувала, що основним прорахунком Bodega стала стаціонарность кіосків і вирішила поєднати кілька трендових технологій, розмістивши власні автоматизовані торговельні кіоски на безпілотних електричних мінівенах.

Творці Robomart з'ясували, що близько 60% продуктів, що продаються доводиться на швидкопсувні товари, при цьому в онлайн-сегменті продається менше 5% такої продукції. Справа в тому, що доставка таких продуктів обходиться досить дорого, а до того ж покупці не довіряють комусь незнайомому вибирати для себе такі продукти, вважаючи за краще самостійно відвідувати оффлайн-магазини. Згідно з опитуванням компанії, більше 85% опитаних американок у віці 26-44 років не купують фрукти і овочі з цих причин, але при цьому 65% з них заявили, що викликали б фургон Robomart частіше разу на тиждень.

Концепт Robomart вирішує дану проблему наступним чином - покупцеві досить натиснути кнопку в мобільному додатку, щоб викликати найближчий фургончик до власного будинку (як Uber / Uber Eats). Після прибуття за вказаною адресою, клієнт відкриває дверцята магазину на колесах за допомогою все того ж додатка, вибирає необхідні продукти і оповіщає систему про завершення шопінгу. Robomart самостійно відстежує, що саме і в якій кількості клієнт взяв з полиць за допомогою запатентованої технології "grab and go" (як концептуальний магазин Amazon), після чого формує рахунок і відправляє його клієнту для онлайн-оплати.

Фургон Robomart є повністю автономний засіб пересування (сompletely autonomous, level 5) без водійського місця, що дозволяє повністю задіяти весь внутрішній об'єм (охолоджуваний і ізольований від зовнішнього середовища) під продукти. Зарядка здійснюється за допомогою бездротових зарядних станцій, які фургони знаходять самостійно - запас ходу від повного заряду становить 130 км (80 миль), максимальна швидкість пересування - 40 км/год (25 миль/год). Розробники використовують апаратну платформу від NVIDIA, доповнивши її програмним забезпеченням власної розробки.
Радує, що мова йде не просто про ідею - стартап вже зібрав перший прототип, який покаже в рамках CES 2018, а також подав заявку на дозвіл протестувати Robomart на дорогах загального користування в Каліфорнії (США). Незабаром очікується запуск пілотної програми тестування в Сан-Франциско, в якій візьме участь ряд компаній з продажу продуктів харчування - вони отримають доступ до всієї аналітиці та даними по продажах.

Джерело: Robomart
Переглядів: 44 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: