DVI

Понеділок, 24.09.2018, 04.53.18
Головна » 2018 » Вересень » 3 » Ринку дискретних відеокарт для майнінга як такого більше немає. Поставки обвалилися майже на третину.
15.00.39
Ринку дискретних відеокарт для майнінга як такого більше немає. Поставки обвалилися майже на третину.
      Аналітики Jon Peddie Research (JPR) підвели підсумки другого кварталу 2018 року на ринку GPU і прийшли до висновку, що для виробників дискретних відеокарт (add-in boards) цей тримісячний період виявився вкрай неврожайним. Як випливає зі звіту, поставки відеокарт у вигляді самостійних плат (AIB, add-in-board) в квартальному вираженні просіли на цілі 27,96%. За словами аналітиків, це круте піке пояснюється не стільки сезонним фактором (у другому кварталі попит звичайно слабший, ніж в першому), скільки зниженням інтересу видобувачів криптовалюти до відеокарт і спеціалізованих прискорювачів на основі ядер AMD і NVIDIA. Простіше кажучи, майнери більше не мають жодного впливу на ринок графічних адаптерів.

У річному вираженні ринок скоротився на 4,9%. При цьому скорочення в настільному сегменті склало 6%, в сегменті ноутбуків - 5%.
«Попит на настільні графічні адаптери, які раніше активно використовувалися в криптовалютних «фермах», повернувся до норми. Ми вважаємо, ринку дискретних відеокарт для майнінга як такого більше немає, і, ймовірно, це наше остання згадка про нього», - йдеться в заяві JPR.

Сильніше за всіх від цього повернення норми постраждала компанія AMD, чиї поставки в квартальному вираженні просіли на 12,28%, в результаті чого її частка скоротилася c 15% до 13%. В NVIDIA теж відчули негативні наслідки зниження інтересу з боку здобувачів криптовалюти - поставки «зелених» впали на 7,49%, а частка скоротилася до 17%. Intel, яка продовжує залишатися беззаперечним лідером ринку (саме час зазначити, що дані JPR включають як дискретні, так і інтегровані GPU) навіть зуміла наростити поставки на 2,62%. За підсумками кварталу частка Intel склала 70%.

Серед інших цікавих даних, що містяться в звіті, можна виділити наступні: ринок ПК виріс на 1,9% за квартал і на 2,04% в річному вираженні, при цьому 32,8% всіх ПК, відвантажених протягом кварталу, були оснащені дискретними GPU.

Джерело: JPR
Переглядів: 17 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: