DVI

Середовище, 25.04.2018, 09.34.34
Головна » 2016 » Серпень » 30 » Річний експеримент NASA по імітації польоту на Марс підійшов до кінця
12.30.20
Річний експеримент NASA по імітації польоту на Марс підійшов до кінця

      Вчора, 28 серпня, шестеро учасників річного експерименту NASA по імітації польоту на Марс, нарешті покинули спеціальний куполоподібний модуль, побудований на схилі вулкана Мауна-Лоа, де вони провели останні 365 днів свого життя. Число «вилазок» на повітря, які скоїли за ці 365 днів «земні марсіани» було обмеженим, як, втім, і запас продуктів, та й повноцінною прогулянкою це не назвеш, оскільки за правилами гуляти доводилося, не знімаючи скафандр.

Загалом, якщо судити по перших коментарях ЗМІ, експеримент вдався.

«Моя особиста думка з цього приводу - політ на Марс в недалекому майбутньому цілком реальний. Думаю, що технічні та психологічні проблеми можна подолати», - цитує джерело слова учасника експерименту з Франції, астробіології Сіпрієна Версо.

Інший учасник експерименту - фізик з Німеччини Крістін Хайнікє - повідомила, що групі навіть вдалося самостійно добути воду в сухому кліматі. Існує висока ймовірність, що аналогічним чином - створюючи парниковий ефект в модулі спеціальної конструкції - можна буде добувати воду і на Марсі.

Головою експерименту було поставлено вивчення медичних і психологічних проблем, які можуть виникнути внаслідок перебування в замкнутому просторі протягом тривалого часу.

Нагадаємо, участь у експерименті брали шість добровольців - троє чоловіків і така ж кількість жінок, відібрані за конкурсом спеціальною комісією. Крім вищезазначених астробіології з Франції і фізика з Німеччини в програмі брала участь четверо американців - пілот, архітектор, журналіст і грунтознавець.

Це вже четвертий подібний експеримент з 2013 року. Перші дві групи перебували в ізоляції в автономному комплексі на Гаваях протягом чотирьох місяців, третя зуміла витримати в ізоляції вдвічі більший термін - вісім місяців. Відзначимо, що найтривалішим експериментом по імітації польоту на іншу планету є «Марс-500», що проводився в Росії в 2010-2011 роках. Шестеро його учасників провели в ізоляції 520 діб.

NASA планує здійснити першу пілотовану місію на Марс у 2030-х роках, при нинішніх технологіях тривалість перельоту складе від одного року до трьох років.

Джерело: Foxnews
Переглядів: 149 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: