DVI

Неділя, 18.11.2018, 20.32.40
Головна » 2018 » Листопад » 8 » Ревнивий хлопець тероризував свою колишню за допомогою розумного будинку
16.01.58
Ревнивий хлопець тероризував свою колишню за допомогою розумного будинку
      Мешканку Канади кілька місяців тероризував колишній хлопець. Для шпигунства і залякувань він використовував систему розумного будинку, що дозволяє керувати освітленням, обігрівом, жалюзі, камерами відеоспостереження і іншою технікою, використовуючи відповідну програму на смартфоні.

За словами дівчини, її колишній чоловік завжди був ревнивим і підозрілим. Наприклад, коли його не було вдома, він дзвонив подрузі по відеозв'язку і вимагав провести екскурсію по будинку, щоб переконатися, що в оселі немає коханця. Коли пара розлучилася, хлопець почав мстити, причому робив це за допомогою розумного будинку, до системи якого він зберіг доступ.

Наприклад, він став стежити за дівчиною за допомогою камер відеоспостереження, а також віддалено включав посеред ночі на всю потужність аудіосистему і телевізор. Поведінка «полтергейста» дуже лякала дівчину і завдало їй чимало психологічних проблем.
«Розумний будинок - це дуже зручно. Але мій досвід взаємодії з ним перетворився в кошмар, - говорить дівчина. - З тих пір я прекрасно усвідомлюю всі небезпеки, які таять в собі подібні технології».
При цьому її колишній чоловік, змінивши пароль, навідріз відмовлятися повертати контроль над системою власниці квартири.
«В результаті мені залишалося тільки вимкнути розумний будинок», - зазначила потерпіла.

Оскільки розумні будинки стають мейнстримом, поступово ними також починають зловживати, каже Лорі Ліл, адвокат, що спеціалізується на захисті жертв домашнього насильства.

«Нові технології несуть у собі нові ризики», - погоджується зі своєю колегою Джоанн Бейкер, виконавчий директор організації, що допомагає постраждалим від домашнього насильства.

В цілому, експерти радять жертвам «технасиля» звертатися до адвокатів, писати в правоохоронні органи, регулярно проводити аудит техніки, змінювати час від часу паролі і не повідомляти їх стороннім особам, а також налаштувати подвійну аутентифікацію.

Наостанок героїня сюжету зазначила, що, на її думку, виробникам розумних пристроїв слід оснащувати їх «захистом від зловживань».
«Зловживання розумними пристроями - зростаюча проблема, тому компаніям потрібно старанніше працювати на тим, щоб не дозволяти зловмисникам брати контроль над цими пристроями в свої руки і використовувати їх в своїх підступних цілях», - підсумувала дівчина.

Джерело: CBC
Переглядів: 18 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: