DVI

Неділя, 22.04.2018, 17.21.30
Головна » 2017 » Липень » 17 » Ретушер від гугла: нейронні мережі навчили професійної обробки фотографій
09.26.40
Ретушер від гугла: нейронні мережі навчили професійної обробки фотографій
      Пейзажна фотографія - це складно, і не важливо наскільки невимовно красива природа і місця, обрані місцем зйомки. Однією хорошою оптикою, щоб найкращим чином передати всю цю красу на фото, недостатньо, необхідно ще як мінімум добре розбиратися в композиції, знати за яких погодних умовах краще знімати, не кажучи вже про настройки зйомки і постобробку в графічному редакторі. Компанія Google вирішила трохи полегшити життя фотографам і допомогти з останнім з етапів - постобработкой фото.

Кілька співробітників пошукового гіганта з підрозділу Machine Perception натренували систему на основі глибоких нейронних мереж відповідним чином, навчивши її знаходити добре зняті панорамні фото красивих пейзажів з бібліотеки Google Street View, потім майстерно обрізати їх і обробляти так, як це роблять професійні фотографи. Ось кілька прикладів роботи системи:
Вони кажуть самі за себе. Більш того, Google показала деякі з робіт, попередньо змішавши їх з фотографіями з інших джерел, професійним фотографам, попросивши оцінити їх якість. Як повідомляється, близько 40% наданих Google фотографій були сприйняті за роботи, створені напівпрофесійними або професійними фотографами.

Але найцікавіше те, що створений дослідниками ШІ здатний вносити контекстно-залежні зміни в різних частинах кожної фотографії, знаходячи правильний баланс світла і тіні, і роблячи фото більш естетично привабливим - на відміну від банального застосування одного фільтра по всій площі або додавання якогось ефекту на кшталт віньєтки.

Розумно буде припустити, що ці результати дослідження не залишаться лише на папері і в кінцевому підсумку знайдуть застосування - в засобах редагування сервісу Google Photos або ж в окремому мобільному фоторедакторі компанії на кшталт Snapseed.

Більше робіт ШІ Google зібрано в цій галереї, препринт дослідження традиційно опублікований на сервері arXiv.org.

Джерело: TNW
Переглядів: 177 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: