12.19.00
Рейтинг кращих ВНЗ України для вивчення IT
      Профільне видання DOU.UA опублікувало черговий рейтинг українських ВНЗ, які відрізняються найбільш високою якістю навчання по IT-напрямках. Рейтинг був складений на основі опитування майже трьох тисяч випускників даних ВНЗ, які в даний момент працюють в IT-сфері.

Третій рік поспіль лідером за оцінками своїх студентів і випускників залишається НаУКМА: готовність рекомендувати цей заклад оцінюється в 8,9 бала з 10. За ним слідують харківські університети: ХНЕУ ім. Коваля (8,2 бала) і ХНУРЕ (7,9 бала), ці ВНЗ і в минулому році були серед лідерів, а за рік їм вдалося трохи підвищити свої бали.

У 2017 році друге місце зайняв ДонНУ ім. Василя Стуса, але в цьому році було зібрано недостатньо анкет, щоб включити його в рейтинг (32 анкети з 40 необхідних). Варто відзначити, що в цьому році оцінки університету теж досить високі, так що можна припустити, що за рік не відбулося погіршення в його освітніх послугах.


Серед університетів, які отримали оцінку вище середнього рівня, також варто відзначити КНУ ім. Шевченко (7,1 бала), Чернівецький університет ім. Федьковича (7,0 бала; вперше в рейтингу) і Сумський державний університет (6,9 бала). Високі оцінки отримали також два факультети КПІ ім. Сікорського - ФПМ (6,8 бала) і ІПСА (6,7 бала), в цілому ж НТУУ «КПІ» оцінили на середньому рівні - 6,2 бала. Середній бал також у Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, ХНУ ім. Каразіна, ХАІ ім. Жуковського, ЛНУ ім. Франко і ДНУ ім. Гончара.

Перелік аутсайдерів теж не зазнав значних змін в порівнянні з минулим роком: нижче інших університетів були оцінені Львівська політехніка, ОНПУ, ВНТУ, ХПІ та НАУ. У 2017 році Львівська політехніка входила в групу ВНЗ із середнім показником готовності рекомендувати, однак в цьому році оцінка університету знизилася - чи є ці зміни в рейтингу постійними, з більшою впевненістю можна буде сказати в наступному році.



Як і в попередні роки, українські IT-фахівці не дуже високо оцінюють свої університети за всіма показниками - середні оцінки коливаються в межах 4-7 балів з 10. Цікаво відзначити, що ті, хто вже закінчив університет, оцінюють своє навчання дещо краще, ніж ті, хто ще вчиться. Наприклад, випускники трохи вище, ніж студенти, оцінюють вплив університету на шанси знайти цікаву (6,2 і 5,9 бала відповідно) і високооплачувану роботу (6,0 і 5,7 бала відповідно), а також кілька частіше вважають, що університет дає корисні знання для роботи в IT (5,5 і 5,2 бала відповідно). Це може бути пов'язано як з великим робочим досвідом випускників і розумінням, як університет впливає на кар'єру, так і зі змінами, які відбуваються в сфері освіти останнім часом, зокрема появою широких можливостей для самоосвіти.

При цьому для українських студентів вищу освіту в IT-сфері потроху перетворюється на формальність: кількість тих, хто йде до університету в першу чергу за «дипломом» про вищу освіту, стає дедалі більше. Серед нинішніх студентів, які вже працюють в IT, це одна з двох основних причин навчатися у вузі: майже 50% відвідують його заради диплома (серед тих, хто випустився до 2012 року, таких всього 31%). Стільки ж йдуть в університет, щоб навчитися працювати з інформацією, «навчитися вчитися» (але важливість цієї причини, навпаки, постійно падає - серед тих, хто випустився до 2012 року, її вказали 70%).
Ще одна причина вчитися в університеті, важливість якої зростає - можливість сховатися від армії. Понад чверть нині працюючих студентів назвали її серед причин навчання, а серед тих, хто випустився до 2012 року, таких лише 12%. Тільки 40% студентів, які вже працюють, відвідують університет, щоб отримати професію і знання, необхідні для роботи, і частка таких студентів теж постійно зменшується (серед тих, хто випустився до 2012 року, таких було 60%).

Повна версія рейтингу з докладним описом оцінок кожного з ВНЗ знаходиться за наступним посиланням.

Джерело: DOU.UA
Переглядів: 234 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close