DVI

Понеділок, 10.12.2018, 10.45.10
Головна » 2018 » Листопад » 27 » Red Dead Redemption 2 доводить, що відеоігри стали окремим видом мистецтва
09.13.36
Red Dead Redemption 2 доводить, що відеоігри стали окремим видом мистецтва
      Редактор журналу Reason Пітер Судерман в своїй колонці для видання The New York Times висловив думку, що разом з релізом Red Dead Redemption 2 відеоігри увійшли в свій золотий вік і досягли тієї точки в розвитку, коли їх пора визнати окремим видом мистецтва.

Судерман нагадав, що RDR 2 за три дні принесла $ 725 мільйонів, тим самим поставивши абсолютний рекорд стартових зборів у всій індустрії розваг. Для порівняння, кінокартина «Месники: Війна нескінченності» за цей же період зібрала $ 640 мільйонів.
«Однак, незважаючи на те, що відеоігри сьогодні є найбільш потужною галуззю індустрії розваг, їх як і раніше вважають другосортним культурним явищем. Сучасна еліта може цілком спокійно обговорювати внутрішній устрій банківської системи Вестероса, в той час як на ігри продовжують вішати ярлики і в кращому випадку називають їх «ганебним хобі», а в гіршому - руйнує психіку захопленням для асоціальної молоді.

У свідомості більшості людей суть ігор полягає лише у вбивстві віртуальних персонажів. Але це далеко не так».
Судерман зазначає, що RDR 2, подібно «Шукачам» 1956 року і «Хрещеного батька» 1972 го, вдається залишатися одночасно грандіозною і детальною, розповідаючи історії в контексті культурних і національних цінностей.
«Так, деякі ігри як і раніше легковажні. Але візьміть RDR 2 - одну з найкращих ігор сучасності. На її розробку пішло цілих 7 років, а її сюжет займає щонайменше 2000 сторінок. Подібно до класичних вестернів і гангстерських історій, якими натхненна ця гра, вона може бути жорстокою. Але також вона надзвичайно кінематографічна і навіть літературна. У ній геймерам демонструються захоплюючі цифрові види, що відсилають до фільмів Джона Форда, а також розповідаються вміло написані історії про злочинців, іммігрантів, шахраїв, законників і підприємців, які борються за своє місце на краю цивілізації. RDR 2 - це роман про владу, жорстокість, правосуддя і складний моральний вибір, особисту трагедію і наслідки. Це американський епос цифрової епохи».
На думку журналіста, гра набагато краще встановлює зв'язок між глядачем і персонажем повісті, оскільки замість того, щоб спостерігати за історією з боку, гравці стають її частиною.
«Контроль гравця над тим, що відбувається в RDR 2 підсилює залученість і дозволяє «відчути» головного героя Артура Моргана - погану людину з добрим серцем, всі рішення якого, по суті, стають вашими».
Ігри, як зазначив Пітер Судерман, це  спосіб втекти від відповідальності, пішовши в віртуальний світ - туди, де мало що має значення. Однак RDR 2 розповідає якраз про те, як люди приймають рішення і беруть відповідальність за них.
«Іншими словами, RDR 2 як би говорить своїм гравцям подорослішати, і це явний знак того, що самі гри вже почали це робити», - підсумував Судерман.

Джерела: NYTDTF
Переглядів: 40 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: