DVI

Неділя, 22.04.2018, 17.21.12
Головна » 2017 » Липень » 17 » Radiohead сховали на аудіокасеті з перевиданням свого альбому пасхалку для ZX Spectrum
14.32.54
Radiohead сховали на аудіокасеті з перевиданням свого альбому пасхалку для ZX Spectrum
      У червні 2017 року група Radiohead випустила колекційне видання свого альбому OK Computer, що включає в себе три вінілові пластинки, Артбук і аудіокасету з невиданими піснями. Перевидання приурочено до 20-річного ювілею виходу альбому.

Ті, хто купили спеціальне видання виявили, що останній трек на касеті під назвою «OK Computer program» складається з дивних звуків. Також коментатори зазначили, що на початку запису чути звуки, характерні для роботи старого 8-бітного комп'ютера ZX Spectrum, який використовував аудіокасети для завантаження ігор і програм в пам'ять. На Reddit спробували завантажити ці звуки на комп'ютер, але спочатку у них нічого не вийшло.

Просто завантажити дані з касети в ZX Spectrum або його емулятор недостатньо - так програма не запрацює. Спочатку потрібно вирізати фінальний фрагмент і пропустити його через низькочастотний фільтр (покрокова інструкція по обробці і запуску програми описана тут).

Якщо все зробити правильно, ZX Spectrum виведе на екран такий текст:

«У вашому комп'ютері знаходяться Томас Йорк, Колін Грінвуд, Джонатан Грінвуд, Едвард О'Брайен, Філіп Сілуей, Найджел Годріч і Стенлі Даунвуд».

Внизу стоїть дата: 19 грудень 1996 року. Це за півроку до виходу альбому OK Computer.

Після цього запуститься код, що виводить на екран випадкові кольорові плитки і букви під випадкові звуки. Вони нічого не значать.

Але це не все! Друге «пасхальне яйце» заховано в ту ж програму, але щоб знайти його, потрібно заглянути безпосередньо в оперативну пам'ять комп'ютера. Там можна знайти такий текст:

«Вітаємо. Ви знайшли таємне послання. Сід живий»

УВАГА: з другої хвилини зображення почне сильно мерехтіти. Не дивіться відео, якщо у вас є протипоказання.

Неясно, чи була програма дійсно написана в 1996 році або її підготували спеціально для колекційного видання альбому. У 2003 році гітарист Radiohead Джонні Грінвуд розповів в одному з інтерв'ю, що в дитинстві володів комп'ютером ZX Spectrum і вчився на ньому програмувати.

Джерело: tjournalmeduza
Переглядів: 200 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: