13.10.19
Qualcomm розповіла про «реальні» швидкості передачі даних в перших комерційних мережах 5G
      На Барселонській виставці Mobile World Congress 2018 компанія Qualcomm поділилася результатами дослідження, покликаного дати відповідь на питання про реальні (не "сферичні») швидкості завантаження даних в майбутніх мережах 5G.

В рамках відповідного проекту Qualcomm на прикладі двох міст - німецького Франкфурта і американського Сан-Франциско - змоделірували мережі 5G з урахуванням розташування базових станцій стільникових операторів і наявного частотного спектра.

Як зазначає ресурс The Verge, при моделюванні враховуються такі чинники, як географічні особливості, різні рівні навантаження на мережу і широкий спектр пристроїв з підтримкою різних діапазонів LTE і 5G. Важливо відзначити, що в даному випадку мова про «перехідні» мережі 5G NR, які будуть розгортатися з використанням існуючих базових станцій LTE на перших порах, а не про повноцінні 5G, що очікуються дещо пізніше.

Отже, франкфуртська модель являє собою більш просту мережу 5G, що використовує смугу шириною 100 МГц в діапазоні 3,5 ГГц і побудовану на базі гігабітнії мережі LTE на п'яти відповідних діапазонах частот, але при цьому результати виглядає досить втішно. Згідно з ними, для середньостатистичного користувача швидкість завантаження сторінок зросте з 56 Мбіт/с до більш 490 Мбіт/с, при цьому затримки знизяться більш ніж в сім разів. При цьому загальна швидкість передачі даних для 90% абонентів збільшиться ще істотніше - з 8 Мбіт/с до 100 МБ/с.
Результати моделювання в Сан-Франциско виглядають ще більш вражаюче. В даному випадку Qualcomm моделювала мережу, яка працює в смузі шириною 800 МГц спектра mmWave 28 ГГц, побудовану на базі мережі LTE на базі чотирьох спектрів частот і неліцензованому спектрі Licensed-Assisted Access (LAA). Як результат - швидкість завантаження сторінок в браузері зросла з 71 Мбіт/с до 1,4 Гбіт/с (в покритті mmWave), а час відгуку знизилося приблизно в 23 рази. Загальна швидкість скачування для 90% користувачів підстрибнула з 10 Мбіт/с до 186 Мбіт/с, а середня склала 442 Мбіт/с.

Як повідомляється, в обох симуляції якість передачі онлайн 10-розрядного відео дозволом 8K з кадровою частотою 120 к/с помітно покращився.

Звичайно, як б не намагалася Qualcomm і наскільки б ці симуляції були наближеними до реальності, це як і раніше лише тести. Але тим не менше, якщо швидкість мобільного інтернету в реальних комерційних мережах 5G буде хоча б наполовину такою, як обіцяє Qualcomm, це все одно буде величезний стрибок.

Перші мережі 5G локально будуть запущені вже в нинішньому році, тоді як масове впровадження стільникових мереж п'ятого покоління повинно початися приблизно в 2019-2020 роках. Українські мобільні оператори поки готуються до другого 4G-тендеру і подальшого розгортання мереж четвертого покоління з весни цього року. І зрозуміло, що про запуск 5G в нашій країні в найближчі роки не може бути й мови.

Джерело: The Verge
Переглядів: 384 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close