08.00.51
Пулітцер-2018: серед лауреатів - репер Кендрік Ламар і журналісти, які писали про домагання Вайнштейна і втручанні Росії у вибори США
      У ніч на 17 квітня в США оголосили лауреатів Пулітцерівської премії - найпрестижнішої нагороди за заслуги в галузі журналістики, літератури, театра і музики. Серед лауреатів - автори перших статей про домаганнях в Голлівуді, вплив Росії на американські вибори і фотографій з М'янми.

Пулітцерівську премію в головній номінації «Служіння суспільству» отримали журналісти Джоді Кантор і Меган Туей (The New York Times) і Ронан Ферроу (The New Yorker). Вони вели розслідування про знаменитого голлівудського продюсера Харві Вайнштейн, якого в минулому році звинуватили в сексуальних домаганнях і насильстві. Організатори особливо підкреслили, що саме матеріали розслідування цих журналістів допомогли залучити винних до відповідальності.

Репер Кендрік Ламар став лауреатом Пулітцерівської премії в галузі музики, отримавши нагороду за свій останній альбом «Damn.», Який вийшов в квітні 2017 року. До цього «Пулітцера» в області музики давали тільки за класичні і джазові твори. Пулітцерівський комітет відзначив, що Ламару дуже добре вдалося передати в своїй роботі всі труднощі життя сучасного афроамериканця.

У номінації «Національний репортаж» нагороди отримали журналісти The New York Times і The Washington Post за матеріали про передбачуване російське втручання у вибори президента США і можливі зв'язки оточення Дональда Трампа з Росією.

В галузі літератури «Пулітцера» отримав письменник Ендрю Шон Грір за книгу Less: A Novel, в якому відзначили «музикальність», розуміння того, як «подорослішати» і знайти «сутнісну природи любові».

Кращою новинною фотографією стала робота Райана Келлі для The Daily Progress з акції протесту націоналістів 12 серпня 2017 року Шарлотсвіллі. У кадр потрапив момент, коли учасників мітингу збила машина.
Фото Райана Келлі для The Daily Progress

Найкращою художньою фотографією визнали серію Reuters про життя етнічних меншин рохінджа, яке переслідують в М'янмі.
Офіцер намагається контролювати натовп біженців рохінджа, які очікують отримання допомоги в Бангладеш, 21 вересня 2017 року. фото Reuters

Джерело: pulitzer.org і TJ
Переглядів: 266 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close