DVI

Вівторок, 24.04.2018, 01.52.24
Головна » 2016 » Жовтень » 23 » «ProZorro для бізнесу»: Запущена відкрита електронна система Rialto, покликана перевернути ринок комерційних закупівель
11.36.54
«ProZorro для бізнесу»: Запущена відкрита електронна система Rialto, покликана перевернути ринок комерційних закупівель
      Майданчики учасники системи державних закупівель ProZorro об'єдналися для створення Rialto - аналога ProZorro для бізнесу. Нова система для комерційних торгів побудована за аналогічними принципами: єдині правила гри для всіх, публічність, прозорий вибір переможця і чесна конкуренція. На початковому етапі до Rialto підключилося більше десяти торгових майданчиків, які працюють в ProZorro.
Замовник зможе вибрати один з майданчиків, представлених на Rialto, і опублікувати там своє оголошення. Після цього тендер оголошується одночасно на всіх майданчиках. Учасники торгів бачать оголошення про тендер і можуть через свій майданчик задавати питання отримувати відповіді, якщо в цьому буде необхідність, а також подавати свої пропозиції. Вся інформація про це буде збиратися і зберігатися - аж до закриття тендеру.

«Тендерні процедури перестають бути громіздкими. Це той випадок, коли, як люблять говорити програмісти, цілі міністерства можна замінити одним скриптом. Не знаю, як щодо міністерства, а ось процес вибору постачальника замінити скриптом можна», - розповідає Андрій Кучеренко, керівник системи відкритих комерційних закупівель Rialto (екс-координатор ProZorro).

За його словами, нова система допоможе замовникам заощадити не тільки чималу суму грошей за рахунок конкуренції, але і час, який в бізнесі дорожче грошей. Як стверджується, замість того, щоб витрачати час на вибір постачальника, замовник зможе зосередити свою увагу безпосередньо на предметі закупівлі і всім, що з ним пов'язано.

Головною перевагою нової системи є її прозорість. Вона не виключає зловживань під час торгів, але учасники бачитимуть, кого вибрали переможцем, і що саме він пропонував. Таким чином, приховати факт порушення не вийде, як би не хотілося. Завдяки відкритості нова система повністю переверне ринок комерційних закупівель, впевнені її творці.

«Ми прогнозуємо появу нових компаній, бізнес-процеси які засновані не на відкатах, а на прозорих і ефективних механізмах, що призведе до створення нових робочих місць і зростання надходжень до бюджету країни», - вважає Олександр Новохацький, керуючий партнер E-tender.ua.

Джерело: ain
Переглядів: 230 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: