DVI

Четвер, 26.04.2018, 03.09.47
Головна » 2017 » Липень » 5 » Прототип секретної VR-гарнітури Samsung Exynos VR III може відстежувати рухи очей і рук
11.00.28
Прототип секретної VR-гарнітури Samsung Exynos VR III може відстежувати рухи очей і рук
      Компанія Visual Camp, що спеціалізується на розробці технологій відстеження руху очей для пристроїв віртуальної реальності, пролила трохи світла на секретну гарнітуру віртуальної реальності Samsung. Як зазначає ресурс Liliputing прототип гарнітури демонструвався південнокорейською компанією ще на виставці Mobile World Congress 2017, але за закритими дверима.

Судячи з того, що в повідомленні джерела прототип згаданий як Exynos VR III, першим він явно не є. До того ж, як видно на одному з зображень, виробник порівнює Exynos VR III з Exynos VR II. Втім, з огляду на статус обох, навряд чи це порівняння має будь-який сенс для звичайних користувачів. Так чи інакше, Exynos VR III побудована на невідомому SoC Samsung Exynos, виготовленому за допомогою 10-нанометрового процесу. У конфігурацію SoC входять два процесорних ядра власної розробки Samsung M2, що працюють на частоті 2,5 ГГц, чотири процесорних ядра ARM Cortex-A53 (1,7 ГГц) і GPU ARM Mali G71 MP20.

Як можна бачити, пристрій явно крупніше нинішньої гарнітури Gear VR. Невідомо, який саме екран встановлений всередині пристрою, але повідомляється, що в даному випадку використовується або пара дисплеїв дозволом 2960х1440 пікселів (WQHD +) кожен з частотою оновлення 90 Гц, або одна панель дозволом 4K з частотою 75 Гц.

На відстеження руху очей можливості Exynos VR III не вичерпують. Повідомляється також, що гарнітура оснащена системами відстеження жестів і розпізнавання обличчя. Судячи з усього, розробка південнокорейської компанії в своєму розпорядженні має достатню кількість сенсорів, необхідних для забезпечення відслідковування рухів без необхідності використання додаткових зовнішніх пристроїв. Перехід на «відстеження навпаки» (Inside out tracking) вважається наступним етапом еволюції мобільних гарнітур VR.

В опублікованому Visual Camp прес-релізі також згадується підтримка «фовеального рендеринга» (foveated rendering), зав'язана на технології відстеження руху очей користувача. Дана техніка має на увазі, що тільки невелика частина зображення в центрі поля зору користувача рендриться в максимальній якості, а решта розмивається в міру наближення до периферії.

В принципі, можна було і не говорити, що пристрій Exynos VR III є прототипом (або демонстраційними зразком), це і так було зрозуміло по його зовнішності і габаритам. Перераховані можливості вражають, і їх реалізація безперечно стане величезним ривком вперед в сегменті мобільних пристроїв віртуальної реальності. Єдине питання в тому, наскільки реально зараз вмістити все це в одному компактному корпусі? Ще в минулому році повідомлялося, що Samsung працює над повністю автономною гарнітурою VR і цікавиться технологіями захоплення, відстеження та розпізнавання жестів. Але реалізація всіх вищезазначених можливостей може зайняти кілька років. Малоймовірно, що Samsung порадує нас подробицями про Exynos VR III, враховуючи, що до цього моменту ні слуху, ні духу не було ні про Exynos VR II, ні про Exynos VR.

Джерело: The Verge і Liliputing
Переглядів: 52 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: