DVI

Понеділок, 19.02.2018, 11.44.21
Головна » 2016 » Вересень » 19 » «Прощай, книжечка»: з 1 жовтня отримати пластиковий паспорт зможуть всі бажаючі, старі (паперові) друкувати більше не будуть
14.30.27
«Прощай, книжечка»: з 1 жовтня отримати пластиковий паспорт зможуть всі бажаючі, старі (паперові) друкувати більше не будуть

      14 липня 2016 року Верховна Рада України прийняла законопроект № 3224 «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України».

Зі вступом цього документа в силу 1 жовтня цього року можливість виготовлення нового паспорта у вигляді пластикової карти стане доступна для всіх громадян. Більш того, паспорта старого зразка у вигляді «книжечки» більше не видаватимуть. Втім, ніяких вимог щодо обов'язкової заміни старих паспортів на нові, так само як і встановлення граничних термінів дії раніше виданих документів, немає і не передбачається. Таким чином, представники старшого покоління при бажанні зможуть невизначено довгий термін користуватися паспортами у вигляді книжечки.

Головною причиною, по якій було прийнято рішення про перехід на паспорти нового зразка, є їх висока ступінь захисту від підробки. Новий паспорт містить електронний безконтактний носій, який неможливо змінити або скопіювати. Відповідно до закону, паспорти будуть видаватися кожному громадянину України, який досяг 14-річного віку. Особам, які не досягли 18-річного віку, паспорт буде оформлятися на 4 роки, а всім іншим - на 10 років.

Нові документи у вигляді пластикової картки будуть оформляти при зверненнях громадян про втрату, псування, зміни прізвища, або при необхідності вклеювання фотографій при досягненні 25- або 45-річного віку. Крім того, власники старих паспортів при бажанні зможуть оформити нові.

Нові паспорти міститимуть номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Він буде нанесений на паспорт графічно і занесений в пам'ять електронного чіпа. Таким чином, у власників таких паспортів відпаде необхідність в паперових довідках з фіскальної служби. Зчитати інформацію, яка нанесена на чіп, можна буде навіть за допомогою смартфона і відповідного програмного забезпечення.

Пластикові паспорта міститимуть текст українською та англійською мовами, причому транслітерацію можна буде зберегти за раніше виданими документами. Відміток про реєстрацію шлюбу в них не буде, проте кожному з подружжя будуть видавати свідоцтво про шлюб. Щоб уникнути ускладнень з підтвердженням місця реєстрації в перші місяці, разом з новим паспортом картою на вимогу особи буде видаватися паперова виписка з реєстру, яку не доведеться носити з собою - вона надаватиметься тільки в рідкісних випадках, коли необхідно підтвердити документально місце реєстрації.

Всі дані про громадян, що містяться на паперових носіях, будуть поступово оцифровані і внесені до Єдиного демографічного реєстру. Важливо, що всі випадки доступу до персональних даних конкретної особи будуть фіксуватися в автоматичному режимі і зберігатися в базі реєстру.

Електронний цифровий підпис, що міститься в пам'яті чіпа паспорта (тільки для осіб, які досягли 18-річного віку), дозволить в майбутньому користуватися різними електронними сервісами, в тому числі отримувати адміністративні послуги не виходячи з дому.

14- і 16-річні громадяни України зможуть отримати паспорт нового зразка безкоштовно, іншим для обміну старого документа на новий доведеться один раз заплатити спеціальний адміністративний збір.

Порядок його обчислення встановлений законом як сума трьох складових: вартості бланка, послуги персоналізації і адміністративної послуги. У новому законі також прописано, що платіж не може перевищувати 10% мінімальної зарплати (зараз це 145 грн), але, за словами спікера Держміграційної служби, граничну суму щорічно затверджуватиме Кабмін.

Виготовляти нові паспорти будуть на виробничих потужностях ДП «Поліграфкомбінат Україна».

Джерело: acc.cv.ua
Переглядів: 127 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: