10.26.55
Прокинулася міжпланетна станція New Horizons

      У 2006 році до Плутона була відправлена міжпланетна станція New Horizons, яка повинна вивчити сам планетоіод (нагадаю, що зараз Плутон - це не планета, а планетоїд, так вирішили астрономи) і його супутник, Харон. Весь цей час станція потихеньку наближалася   до Плутона, і в суботу настав час прокинутися.

В принципі, за час подорожі New Horizons пробуджувалася не раз і не два, а близько 30 разів. Але тоді пробудження використовувалися для перевірки працездатності станції, а зараз - для виконання найважливішого етапу роботи - зближення з Плутоном.

Цей планетоїд - найвіддаленіший від нас, причому коли станція тільки вирушила до нього, Плутон ще вважався планетою. Зараз існує тільки одне зображення Плутона і Харона, яке можна назвати "якісним" - цю фотографію отримали в 94-му році за допомогою орбітального телескопа Хаббл. Зараз же станція буде зближуватися з Плутоном на 12 тисяч кілометрів, що дозволить зробити безпрецедентно якісні фотографії планетоїда.

Крім того, буде сфотографований і Харон - ще більш загадковий об'єкт, про який у земних астрономом дуже мало даних. Але наявних даних вистачає для того, щоб припустити наявність у Харона рідкого океану під багатокілометровой товщею льоду. Справа в тому, що сам Плутон вкритий азотним льодом, а ось Харон - водяним. І на планетоїді може існувати тектонічна активність, яка здатна підтримувати шар рідкої води в рідкому ж стані протягом мільйонів років. Можливо, такого стану справ сприяє ще й гравітаційний вплив Плутона.

Як би там не було, залишилося зовсім небагато часу, і ми зможемо дізнатися, як справи насправді. За планом, міжпланетна станція повинна зібрати близько 5 гігабайт різних даних про Плутон і Харон. Всі ці дані можна назвати унікальними, раніше людина не володів інструментами, які могли б призвести до отримання інформації про настільки віддалених об'єктах в такій кількості.


Після виконання своєї місії близько Плутона, апарат рушить далі - в пояс Койпера, де вивчатиме кількість астероїдів та їх властивості.

Переглядів: 287 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close