12.34.07
Project Ara: що варто знати.
      Проект від Google – це ще один крок до мети отримати свій ідеальний смартфон. Він не з’явиться цього року, але 2015 зможе стати революційним роком, як і 2007, коли з’явився iPhone. 

Project Ara це частина групи передових досліджень. Цю групу Motorola, Google не продала Lenovo. Проект відважно бореться за смартфон з відкритою платформою. Користувачі отримають базову основу, яка називається Endo (від "ендоскелет”). Додаткові можливості додаватимуться так само просто, як і в конструкторі.

Цими модулями можуть бути камера, батарея, безпровідні модулі, а може й абсолютно нові можливості, що досі невідомі. Можливість "гарячої” заміни дозволить зробити все що завгодно.

Всі модулі повинні будуватися використовуючи MDK (Module Developers Kit), що представили сьогодні. Це новий спосіб розробки смартфонів, що має переваги для споживачів та виробників.

Отже, що потрібно знати:

  • Доступність: Смартфон ще на ранній стадії розробки. Стати на конвеєр новинка повинна у 2015.
  • Ціна: Google сподівається випустити початкову модель Grey Phone, що коштуватиме  $50. Пол Єременко (Paul Eremenko), керівник проекту Ara, заявив, що ця ціна для виробників, а користувачі отримають іншу ціну. Google, також, планує топові версії за $500 (також для виробників).

  • Розмір: Google представила "середній” прототип сьогодні, який за розмірам стоїть посередині між iPhone та Samsung Galaxy S5. MDK підтримуватиме, як смартфони невеликого розміру, так і екземпляри для фанатів Samsung Galaxy Note.
  • Модулі: Плитки з модулями будуть приєднуватися до скелету Endo через електромагніти. Коли магніти будуть включені, то модулі фіксуватимуться наче на защіпках, а щоб замінити модуль магніти вимикатимуться.  Ці модулі повинні розроблятися багатьма виробниками. MDK буде розповсюджуватися безкоштовно.

  • Покупка модулів: Google розробляє сайт, що працюватиме поряд з Google Play. Модулі будуть продаватися наче додатки. Google розвиває три системи: продавати базову модель, а користувачі зможуть докупляти модулі через програму; продавати повноцінні моделі з можливістю їх апгрейду; третім варіантом є запуск реальний "кіосків” з модулями.
  • Оновлення Android: На даний час, Android не підтримує модульну систему, але наступні версії, що вийдуть у 2015 році отримають підтримку змінних модулів.
  • Прототип: Попередній прототип повинні представити у вересні цього року. Поточний прототип, що показано сьогодні, не використовує електромагнітну систему. Поки що, модулі кріпляться защіпками. Шина для передачі живлення досі в розробці. До речі, сьогоднішній прототип мав поламаний екран. Та розробники пожартували, що скоро заміна дисплею власноруч буде доступна всім.
  • Модулі матимуть різноманітний функціонал: Модулі зможуть підтримувати стільки функцій, скільки в них закладе виробник. Модуль камери зможе мати маленьку батарею. Головне, щоб модуль поміщався в комірку.
  • Чому це важливо користувачам: Смартфони Project Ara, очікувано, матимуть життєвий цикл у 5-6 років, що набагато більше ніж у вашого пристрою. Замість того, щоб оновлювати дзвонилку що два роки, можна "дотягнути” з оновленим модулем. Ціллю є можливість встановлювати як слабкий процесор, так і найновіші розробки. Те саме стосується камери. Ну і можна замінити поламаний дисплей.
  • Чому це важливо виробникам: Модульна система – це швидший шлях для виробників, щоб розробити пристрій. Це виключає велику кількість проблем, як невідповідність процесора та бездротового модуля. До того ж, це може стати новим джерелом прибутку як існуючим гравцям ринку, так і тим, що ще з’являться.

Google зосереджується на тому, що функції це те що ви вибрали, а не що було. Сподіваємось, що компанія вирішить існуючі проблеми і смартфони-конструктори змінять ринок на краще.

Джерело: The Next Web

Переглядів: 340 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close